1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Илуминати

Дискусија во 'Канта' започната од ColoursOfTheRainbow, 6 јули 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.410
  Пол:
  Женски
  СЕ ИЗВИНУВАМ АКО ТЕМАТА Е ДУПЛА СТАВЕТЕ ЈА ВО КАНТА
  Другарка ми ми има споменато нешто за илуминати па се мислев дали да ја отворам темата. Па според тоа што ми го кажа таа илуминати се луѓе којшто веруваат во Сатан (Ѓаволот) :devil: Ако го подржуваш или сакаш ѓаволот и тој ќе те сака и нема да ти штети, а ако му се спротиставиш тешко тебе. :^) :?: Јас лично верувам во Господ и се додека верувам и го сакам знам дека ќе ме штити. :angel: Кога го реков тоа другарка ми ми рече како „Ииии сега ќе умреш“ и ми кажа таму да направам некој знак за илуминати „за да не сум умрела“ |( :fubar: Темата ја поставив за да видам што мислите Вие? Сатан или Господ ?
  И во спојлер ставив нешто што најдов во врска со ова ако ви се чита и да напоменам дека во текстот се зборува за луѓе кои се навистина внесени во Илуминати а не само да го подржуваат Сатан ;)
  Илуминатите се тајни и доста влијтелни и силни организации во кој членуваат нај значајните и моќни луѓе во деншницата.Еве некои од целите на илуминатите:
  1 .Создавање на светска влада.
  2. Уништување на секој национален индетитет и националната гордост.
  3. Уништување на верата со исклучок наверата што ја создале тие.
  4. Контрола на секој поединец на планетата.
  5. Легализација на дрогата и порнографијата.
  6. Депопулација на големите градови.
  7. Предизвикување на смрт на што повеќе луѓе по пат на војни, глад и болести.
  8. Слабеење на моралот на нациите и деморализирање на работничката класа со создавање масовна невработеност. Така обесхрабрените луѓе би се свртеле кон алкохолот и дрогата, младината кон рок музиката и дрогата за да се уништи семејната заедница.
  9. Создавање на серија кризи за збунување и деморализирање на луѓето.
  10. Предизвикување на тотален Политички и економски хаос.
  11. Навлегување во сите влади и нивно подчинување и дејствување во нив за да се уништи суверинитетот и националниот интегритет што тие го претставуваат.
  12. Организирање на светски терористички апарати и преговарање со терористите кога и каде да се случат и извршат терористички напади.
  13. Преземање на контрола врз образованието со намера тоа да се уништи засекогаш.


  Илуминатите се 13 најбогати и најмоќни фамилии во светот што ја контролираат целата светска економија и политика. Скоро сите моќни личности се членови на нив помеѓу кои спаѓаат: Лејди Гага, Ријана, Џеј Зи, Барак Обама, Бијонсе, Џорџ Буш и ред други.http://cdn.popara.mk/wp-content/uploads ... jpg?9707a5
   
 2. SunnieMalik

  SunnieMalik Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Илуминати е да не веруваш во себе,ниту пак во Господ ..Едноставно се случуваат лоши работи со тоа..:)
  Ако гледавте кошарка кога играа Miami Heat и Spurs, се ќе ви беше јасно..Ray Allen е во илуминати.На раката има знак триаголник..Илуминати им помогна на Miami Heat да ги победат Spurs..:) Имаше и на twitter објавено за тоа..Не верувајте во такви работи...Ако го знаете видеото на Miley C. - We can't stop,можете да го изгледате цел и да видите што се се случува кога си во илуминати...:)
  Кога си во илуминати..земаш дрога,пушиш цигари,се тетовираш...Во скоро време имаше некаде објавено дека во цртаните филмови имало нешто што ги привлечувало малечките деца додека гледаат...Нешто за секс...И нормално: За христијаните Господ а за муслиманите Алах.. :) Кога си во илуминати, ако ти кажат нешто да направиш и ти ако не направиш,можат да те убиат..92% од луѓето од целиот свет се надгледувани од илуминати...:)
   
 3. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.410
  Пол:
  Женски
  Да го знам тоа затоа и се вика Илуминати - Окото кое гледа се ;)
  И исто така на едно место прочитав (ако го најдам целосниот текст ќе го ставам) дека ако си во Илуминати ти се случуваат лоши работи како дрогирање и сл. бидејќи така сакал Сатан :^) Ама како и да е јас во Господ си верувам
   
 4. BlackPiano

  BlackPiano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
 5. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.720
  Допаѓања:
  14.456
  Пол:
  Женски
  не е ни мајли ни никој друг од познатине у илуминати дај не се трескајте од земја за глупости...информирајте се пред да пишете нешто
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.