1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ил Воло

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од angelche16, 19 јануари 2020.

 1. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  7.749
  Пол:
  Женски
  Ил Воло е италијанско оперско поп трио, кое се состои од баритонот Gianluca Ginoble (11 февруари 1995 во Абрузо) и тенори Piero Barone (24 јуни 1993 во Наро) и Ignazio Boschetto (4 октомври 1994 во Болоња). После победата на музичкиот фестивал Саремо 2015, ја претставуваа Италија на Евровизија 2015 во Виена, Австрија. Го освоија третото место, но успеаа да постигнат цврста победа на телевоутингот.
  Во 2009 година беа меѓу тинејџерите кои се натпреваруваа на италијанскиот телевизиски натпревар за пеење "Ti lascio una canzone". За време на првите епизоди, изведоа неколку песни како соло уметници, но режисерот и креатор на натпреварот Roberto Cenci, имаше идеја да ги сплоти, со цел да создаде трио слично на „Трите тенори“ (Plácido Domingo, José Carreras and Luciano Pavarotti)
  Оваа година прославуваа 10 години кариера. Навистина имаат прекрасни вокални способности, ги обожавам. Вреди да им се даде прилика, зар не? Grande amore (со која се претставуваа на евровизија) е мојата омилена, не можам да и се изнаслушам:inlove:
  А еве линк и од други прекрасни песни
  Еве како изгледаа на почетокот на нивната кариера https://youtu.be/lw3c5d3aBSE Il_Volo_1.jpg
  А еве како после 10 години Grande_Amore_Il_Volo.png 1560900787-0-volo-iniziati-festeggiamenti-dieci-anni-carriera.jpg il-volo-10-anni-insieme-su-canale-5.jpg
  10 години кариера:inlove: 20191105_172728.jpg
  Слушнете ги, нема да зажалите! :music: Вистински мелам за уши. Пс. се надевам има и некој друг затрескан по дечкиве:rofl:giphy.gif
  tenor.gif
   
  Последна измена: 19 јануари 2020