1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имам 20 години и никогаш сум немал девојка

Дискусија во 'Канта' започната од twisterworp, 6 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. twisterworp

  twisterworp Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  19
  сум сакал од срце и од душа никогаш не сум бил сакан
  секогаш ми вртеле грб.толку голема болка имам претрпено и имам изгубено
  надеж за женска уште пред да пробам се разочарувам
  не да се фалам убав сум ништо не ми фали далеку од тоа не можам да сватам
  зошто вака мене ми се случува дали само јас сум ваков случај некогаш се осекјам како проклет
  а се со сакам е да бидам сакан и да ме сака некоја што ке биде вредна
  навистина понекогаш не можам лугето да ги сватам
  се со сакам е некоја да ми речи те сакам.......
   
 2. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  Ти треба поголема самодоверба! Тогаш кога ќе почнеш да веруваш во себе и тогаш кога психички нема да бидеш опседнат со прашањата: А сега што ќе биде? Ќе успее ли ова? И се допаѓам ли? и сл. ќе успееш. Ај препушти му се на моментот и нека се одвиваат работите спонтано. Не размислувај, не се прашувај, не се грижи. Ослободи се! ;)
   
  На twisterworp му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  колкав проблем е ако имам 20 години и никогаш сум немал женс

  Многу пати си бил повредуван нормално е да почнеш да се сомневаш дали нешто не е во ред со тебе.Но како што сам кажа не ти фали ништо,имај самодовеба,биди горд,и пред се храбар!
  Препушти му се на моментот,излегувај почесто дружи се со девојки и се надевам дека ќе успееш да си најдеш некоја која секојдневно ќе ти вели те сакам !
  Ти посакувам среќа! :)
   
  На twisterworp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  Немаш самодоверба.
  Не е работата само да сакаш, туку и да докажеш дека сакаш.
  Немој да мислиш дека само убавите можат да имаат женска, тоа е релативно.
  Ти само треба да импресионираш некоја, да започнеш муабет, да бидеш отворен, расположен и така натаму.
  Не треба да се срамиш, некогаш ќе добиваш-некогаш ќе губиш, во секој случај everybody has somebody :)
  Така да не се грижи премногу, едноставно биди отворен кон девојките за секаков разговор.
   
  На twisterworp му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  А да пробаш ти малце поинаква тактика...ако може така да го речам.....место да и се лигавиш и да и симнуваш звезди, однесувај се со неа (со таа што ти се допаѓа) како што се однесуваш со другари!!! зафркавај се на нејзина сметка итн итн итн...не дозволувај нејзиниот надворешен изглед да ти влијае на мозокот и да неможеш да реагираш како што треба ;)

  good luck
   
  На mime87 и twisterworp им се допаѓа ова.
 6. twisterworp

  twisterworp Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  19
  не сум грд ништо не ми фали ама не можам имам добиено мисленје неубаво како секоја ке ме одбие
  имам сакано една до болка навистина телото ме има болено од саканје во добра смисла мн
  секоја втора мисла ми било на неа
  ко ке сум залјубен не можам дури ни на секс да мислам освен ако си дојди спонтано
  а велите машките само на секс мислеле :D :D
   
 7. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  тоа што мистери кажа да и симнуваш на девојката што ти се допага звезди, добра идеја е (девојките сакаме така секако) и немој да се срамиш , биди опустен, почни со спонтан разговор на некоја тема, прво онака другарски неколку пати, па потоа ако видиш дека и ти на неа и се допагаш и таа ке ти возврати.љубовта е хемија, која треба да ја почуствуваш но и партнерот да ја чуствува исто како и ти, взаемно да се поврзете.

  а тоа што имаш 20 години и до сега си немал девојка, не мора да значи ништо, јас имам брат кој има 23 години, но е многу срамежлив, ама потребно тоа само од себе да му дојде, знаеш како се вели-со сила убавина не бидува.

  со срека :)
   
  На twisterworp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.474
  Тоа што ти си сакал погрешни девојки т.е не ви кореспондирала личноста, карактерот не ти била возвратена љубовта, не мора да значи дека никогаш не си бил сакан. Што ако некоја девојка која не си ја забележувал, мечтаела по тебе додека си размислувал за твоето "забрането овошје".. Значи без фрустрации, на некои им е судено порано, на некои подоцна, ништо страшно де.
  Излегувај почесто, со твоето и по некое ново друштво, па запознавај се со нови девојки.
  Па низ дискотеки, пијачка, бројче.
  На автобуска, колку е часот, или некоја слатка спонтаност.
  Импресионирај со инвентивност, позитивност, хумор. Ние девојките обожаваме такви момци.
  Ту, па не си заљубен. Бар не си на мои јадови да се јадеш одвнатре дали ти титнала, дали те боцнала на фејс, дали ќе ти се јави итн итн. Поздрав и пиши ни пак, за некој позитивен апдејт. :)
   
  На twisterworp му/ѝ се допаѓа ова.
 9. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Јас познавам многу такви како тебе од основно, средно па и на факултет, а и многу близок роднина со истиот проблем. Ти си премногу опседнат од помислата дека неможеш да го постигнеш тоа што го мислиш. Како што и ти кажале имаш недостиг на самодоверба. Остави тоа да оди спонтано да не мислиш на тоа и ќе видиш дека кога помалку си опседнат и кога најмалку очекуваш ќе се случи тоа. Не е добро што на тие години не си успеал до сега да уловиш некоја баш во ова современо време со мобилни, интернет, facebook, messenger итн. Биди малку поопуштен, не биди самокритичен, водија работата до крај така ќе бидеш посреќен. Бидејќи тие прв пат, не залетувај по некој невозможни девојки, за да не се разочараш. Барај нешто блиску до твое ниво па и статус, нешто што тебе ќе ти прилега онака во вистинско издание. Не залетувај по шмизли и префригани девојки и што се секогаш центар на внимание. Таквите девојки често знаат да разочараат и да не возвратат на љубовта. Со ова не помислувај дека сакам да те навредам и потценам затоа што немаш девојка до сега, но сакам да те посоветувам од слични искуства од моја непосредна околина.
   
  На twisterworp му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  :rock: :rock: :rock: :rock: КОЛКУ СУМ ВИДОВИТА АААААААААА!!!!!!!!! :D :D :D
  едит - доволни ми беа 2 страни од твоите постови да прочитам, за да сфатам за каков тип на човек станува збор :) и веќе јасно е зашто немаш девојка.... не дека си грд, не дека си лош, ама и мене некој да ми ги врти тие муабети што ги вртиш ти, и јас богами не би сакала ништо со тебе ;) Не се навредувај, само мислење е ова
   
 11. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Не си единствен ваков случај. Има многу машки на твоја возраст, па дури и повозрасни кои сеуште немаат девојки.
  Јас мислам дека ти си срамежлив тип, која нема доволно самодоверба. И ако за секоја девојка што ти се допадне ти мислиш дека ќе те откачи, дека немаш шанси, ништо не правиш. Мораш да ја зголемиш твојата самодоверба и да бидеш она што си. И не се секирај што е твое ќе си дојде ;)
   
  На twisterworp му/ѝ се допаѓа ова.
 12. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  61
  Сигурно имаш некоја симпатија па пробај и немој да се плашиш дека ке те одбија.На форумов има многу убави теми,совети, па прочитај ке сватиш многу работи за девојчината. :) па среќно и пофали се ;)
   
 13. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Еми да ти кажам право и јас сум не убава ами најубава сум...ама на мама и тато :D

  Туку друго сакав да ти кажам,вадење зборови со клешта,анти-социјалност,удварање во стилот на чаше ломим руке ми крваре итн. ќе ти донесат девојка исто колку што ќе донесат закон за обавезно јадење порција свинско за ручек во Авганистан.

  Не е проблемот дали си ти убав,добро граден или не,има нешто друго што се нарекува харизма и многу е битно да ја поседуваш,а нормално и самодоверба.Опушти се малку повеќе покажи дека на девојките им е пријатно во твое присуство,не се срами да пријдеш само не користи цитати од Тагоре ќе те молам и ваљда ќе има резултати 8)
   
 14. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  YUP !!!! That's the secret code :) Ај сега излези надвор и биди самоуверен до степен што ТИ мислиш дека е арогантен....а на девојќите ќе им се свиѓа ;) особено оние што глумат јаки пи.ки... п.с. (не го злоупотребувај тајново оружје) :rofl:
   
  На twisterworp му/ѝ се допаѓа ова.
 15. twisterworp

  twisterworp Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  19
  nikogas ova ne im go zboruvam na devojki osven na edna mu imam kazano.
   
 16. Zimzelen

  Zimzelen Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Другарче немој да се откажуваш....и да те одбие не е крај на свет нема да бидеш ни прв ни последен што бил одбијан :D и да ти кажам не е се до физичкиот изглед...
   
  На twisterworp му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  прво ќе ти кажам не е до убавината за мене машкото мора да има некоја ѕвезда нешто мило во него насмевка поглед и се разбира да има некоја хемија помеѓу нас
  јас мислам дека ти треба поголема самодоверба и едно да знајш жените сакаат машки со карактер а во меѓу време и некој што е мил што ќе му посветува внимание
  и еве уште еден совет од мене немој да тргнуваш да му се удвараш на некоја девојка уште од самиот старт да мислиш(ајде ќе пробам ама знам дека и оваа ќе ме одбие)не не не погрешно почни на пријателски начин да се зближуваш со некој што ти се допаѓа биди смирен опуштен биди свој
  тоа што си немал до сега девојка незначи дека мора да е во тебе проблемот можеби си немал среќа па си избирал погрешно
  и дај разведрисе имаш 20 години животот е пред тебе биди само тоа што си све ќе си дојде на свое место со среќа ;)
   
  На twisterworp и Mistery им се допаѓа ова.
 18. MissLovely

  MissLovely Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Прво зголеми си ја самодовербата... немој уште пред да почнеш разговор да се разочаруваш. Пред се биди и малку поопуштен немој да и моташ многу филмови едноставно биди си ти... А и доколку пак бидеш одбиен не се разочарувај, запознавај се со нови девојки излегувај не се знае кај може да налеташ на некоја што ке и го освоиш срцето... И ако ти тргне со некоја потруди се повеке да ја запознаеш, немој да бидеш нападен и да ја исплашиш девојката... Како и да е мој совет ти е Just be yourself, останатото ке се среди :) :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.