1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Име кое НАЈМНОГУ го сакате

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од GirlMaCa, 25 октомври 2012.

 1. GirlMaCa

  GirlMaCa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  47
  Јас најмногу ги сакам : Леоне,Миа,Наталија,Михаела,Михаил,Марко,Петар...Ги има премногу..А кои се вашите ? :) :) :D
   
 2. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Мартин, Снежана. :inlove:
   
 3. Ana122

  Ana122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  30
  Теа, Мила, Ели и многу други :) сега во моменто не ми текнуват :lol:
   
  На Just.you и Boomgirl им се допаѓа ова.
 4. melani-melani

  melani-melani Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  Мои имиња на годината па и на векот-Дамјан и Ивона :*
   
 5. marija.directioner

  marija.directioner Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  24
  Теодора, Димитар, Стефан, Дарко, Евгенија, Изабела, Андреа, Милена, Маргарита, Марија, Сара, Ана ;) :)
   
  На bluegirl7 и Boomgirl им се допаѓа ова.
 6. x.bella.x

  x.bella.x Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
 7. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  Илија,Петар,Горазд,Андреј
  Марија,Ана,Талија,Нина,Ричиела,Дајана,Вања,Тања
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  христијан,Александар и Филип
   
 9. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.016
  ДЕЈАН :inlove:
  АНАСТАСИЈА
   
 10. teletabis4e

  teletabis4e Нов член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  27
  Евгенија
   
 11. Roxanne

  Roxanne Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  119
  Машки имиња: Иван, Горан, Петар
  Женски имиња: Роза, Ана, Анастасија.
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  Од женските:Кети и Ива,а од машките:Мартин и Филип
   
 13. Elenche87

  Elenche87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.722
  сашко и изабела
   
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.827
  Пол:
  Женски
  Машко име Петар
  Женско име Наташа :)
   
 15. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Мила,Каја,Ана,Ива,Марко,Милан,Дамјан...
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.916
  Пол:
  Женски
  Машки: Димитар, Симон, Сашко, Стефан, Филип, Драган, Давор......
  Женски: Тања, Ели, Сара, Марина, Мартина.....
   
 17. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  568
  Тео,Оливер,Давор
  Теона,Магдалена.
   
 18. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Давор, Демјан, Тео, Марија, Теодора, Викторија.. има уште али ајде немора сите :)
   
  На Vik'Toriah му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.339
  Еванџелина , Леонардо ,Џанлука ,Лилијана , Марко , Ренато ...
   
 20. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Даниел и Емилија :inlove:
   
  На isabella0312 му/ѝ се допаѓа ова.