Име кое НАЈМНОГУ го сакате

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од GirlMaCa, 25 октомври 2012.

 1. GirlMaCa

  GirlMaCa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  47
  Јас најмногу ги сакам : Леоне,Миа,Наталија,Михаела,Михаил,Марко,Петар...Ги има премногу..А кои се вашите ? :) :) :D
   
 2. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Мартин, Снежана. :inlove:
   
 3. Ana122

  Ana122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  30
  Теа, Мила, Ели и многу други :) сега во моменто не ми текнуват :lol:
   
  На Just.you и Boomgirl им се допаѓа ова.
 4. melani-melani

  melani-melani Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  Мои имиња на годината па и на векот-Дамјан и Ивона :*
   
 5. marija.directioner

  marija.directioner Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  24
  Теодора, Димитар, Стефан, Дарко, Евгенија, Изабела, Андреа, Милена, Маргарита, Марија, Сара, Ана ;) :)
   
  На bluegirl7 и Boomgirl им се допаѓа ова.
 6. x.bella.x

  x.bella.x Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
 7. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.388
  Илија,Петар,Горазд,Андреј
  Марија,Ана,Талија,Нина,Ричиела,Дајана,Вања,Тања
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  христијан,Александар и Филип
   
 9. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.015
  ДЕЈАН :inlove:
  АНАСТАСИЈА
   
 10. teletabis4e

  teletabis4e Нов член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  27
  Евгенија
   
 11. Roxanne

  Roxanne Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  119
  Машки имиња: Иван, Горан, Петар
  Женски имиња: Роза, Ана, Анастасија.
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Од женските:Кети и Ива,а од машките:Мартин и Филип
   
 13. Elenche87

  Elenche87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.721
  сашко и изабела
   
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  Машко име Петар
  Женско име Наташа :)
   
 15. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Мила,Каја,Ана,Ива,Марко,Милан,Дамјан...
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.899
  Пол:
  Женски
  Машки: Димитар, Симон, Сашко, Стефан, Филип, Драган, Давор......
  Женски: Тања, Ели, Сара, Марина, Мартина.....
   
 17. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  567
  Тео,Оливер,Давор
  Теона,Магдалена.
   
 18. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Давор, Демјан, Тео, Марија, Теодора, Викторија.. има уште али ајде немора сите :)
   
  На Vik'Toriah му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Еванџелина , Леонардо ,Џанлука ,Лилијана , Марко , Ренато ...
   
 20. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  Даниел и Емилија :inlove:
   
  На isabella0312 му/ѝ се допаѓа ова.