Име кое НАЈМНОГУ го сакате

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од GirlMaCa, 25 октомври 2012.

 1. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  473
  Пол:
  Женски
  Машки:Марио, Стефан, Антонио, Ангел.
  Женски: Сандра, Антонија,Ива.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.349
  Допаѓања:
  72.486
  Пол:
  Женски
  Машко:Јован:l:
  Женско:Јована:l:
   
 3. sweetie_09

  sweetie_09 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Марија, Анастасија, Миа, Лина, Иларија
  Стефан, Борјан
   
 4. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.206
  Пол:
  Машки
  Миа, Ана, Вероника, Стефи, Елена, Мартина, Маја, Теа, Христина, Бојана, Сања, Ева, Софија, Клаудија, Симона, Марта.
   
 5. Hanna27

  Hanna27 Нов член

  Се зачлени на:
  17 мај 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Хана и Ален
   
 6. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.145
  Пол:
  Женски
  Мартин и Илина..:inlove:
   
 7. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Во последно време многу ми се допаѓаат Лидија, Силвија, Оливија, Надиа.
   
 8. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  7.023
  Пол:
  Женски
  Кирил ми е убаво име. Така се погоди, на празников налетав на темава. :D

  Кемал ми е исто убаво муслиманско име.
   
 9. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.502
  Допаѓања:
  110.464
  Пол:
  Женски
  И мене Кирил ми е најубаво машко име. И Александар
  Женски моментално ми се допаѓаат Лана , Мариана и Ева.
  Желба ми е да се викав Јана
   
  На MarigoldA му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Angelopus

  Angelopus Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Машки
  Фиданчо
   
 11. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.218
  Допаѓања:
  7.908
  Пол:
  Женски
  Најубаво машко име ми е Теохар.
   
 12. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.427
  Допаѓања:
  20.075
  Пол:
  Женски
  Машки: Рафаел, Бастиан, Фабиан. Женски: Табеа, Сандра, Дилара
   
 13. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.959
  Пол:
  Женски
  Машки: Давид, Дамјан, Константин
  Женски: Лена, Михаела, Евгенија
   
  На cresa-jagoda и Rama им се допаѓа ова.
 14. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  978
  Пол:
  Женски
  Јана
  Теодосија,Теодосиј
   
 15. Tears_of_the_sun

  Tears_of_the_sun Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Машко: Марко :angel:
  Женско: Лара
   
 16. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Доминик и Нина :l:
   
 17. La.RagazzaMisteriosa

  La.RagazzaMisteriosa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  7.988
  Пол:
  Женски
  Стефан, Коста.
   
 18. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.368
  Пол:
  Женски
  Damjan:inlove:
   
  На elimkd и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 19. BlackLady24

  BlackLady24 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Машки Максим,Божидар,Дамјан и Христијан
  Женски Ангела,Мила,Јана,Симона,Ана,Нина и Патриција :inlove:
   
 20. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  1.608
  Пол:
  Женски
  Женско : Андроники , Доротеа , Ника
  Машко : Александрос , Давид , Дамјан