Име кое НАЈМНОГУ го сакате

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од GirlMaCa, 25 октомври 2012.

 1. cvekence123

  cvekence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  2.040
  Пол:
  Женски
  Дарија
  Дарко
  :)
   
  На Milobebence и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. ivani30

  ivani30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
  Јона
   
  На Оленка* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  4.391
  Пол:
  Женски
  Максим и Мелани
   
  На Tokyo. му/ѝ се допаѓа ова.
 4. angellaabee

  angellaabee Нов член

  Се зачлени на:
  2 декември 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Димитриј
   
  На Milobebence и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
 5. Leonida2

  Leonida2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  27
  Ilaria
  Dominik
   
 6. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  740
  Допаѓања:
  2.095
  Пол:
  Женски
  Ана,Ева,Клаудија,Јован.
   
 7. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.397
  Допаѓања:
  9.022
  Пол:
  Женски
  Вероника,Валери,Ана,Матеа,Лејла,Алекс
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Persephone

  Persephone Активен член

  Се зачлени на:
  6 август 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  19
  Надја, Валерија, Анастасија, Иларија, Исидора, Габриела, Доротеа.
  Алексеј, Исак, Иан.
   
 9. Tokyo.

  Tokyo. Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  1.964
  Пол:
  Машки
  Изабела, Ивана
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.556
  Допаѓања:
  18.144
  Пол:
  Женски
  Ана
   
  На eta и GoodGirl45 им се допаѓа ова.
 11. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  3.205
 12. NovemberStar

  NovemberStar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2017
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.616
  Допаѓања:
  5.323
  Марта, Лукас.
  Порано Мелани го сакав многу, ама Марта ми е позвучно хаха
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ena05

  Ena05 Активен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2019
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Дамјан, Јона, Сирма :inlove:
   
 15. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.404
  Допаѓања:
  4.092
  Пол:
  Женски
  Ана, Миа
   
 16. ivani30

  ivani30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
 17. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  Marko, Mila, Ana, Tea
   
 18. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  377
  Пол:
  Женски
  Ана, Ѓеорѓина, Филамона
  Ѓеорѓиј, Павел, Давид, Јаков
   
 19. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.362
  Допаѓања:
  8.764
  Пол:
  Женски
  Марија, Леона:l:
   
 20. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  Алексеј
  Мартин
  Сергеј
  Никола
  Штефан (без С)

  Мила
  Јана
   
  Последна измена: 15 јануари 2020