1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имресионирајте од старт!

Дискусија во 'Канта' започната од Steff.Unique, 7 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Без разлика колку често одите на состаноци – првиот секогаш е предизвик. За да се покажете во најдобро светло еве неколку совети кои ќе ви помогнат. :)

  Најголем дел од нив се логични, но изненадувачки е како мажите често забораваат на некои од овие работи. :lol:

  1. Немојте да доцните (најважно за првиот впечаток).

  2. Измијте ги забите и бидете чисти (нокти, коса, автомобил).

  3. Немојте да се појавите со цвеќе (ова зависи од девојка до девојка, но цвеќето на прв состанок може да делува патетично).

  4. Немојте премногу да пиете.

  5. Немојте премногу да зборувате за себе (покажете интерес и за неа).

  6. Немојте да разговарате за претходните врски.

  7. Ниту пак за политика и вера.

  8. Не одговарајте на повици и СМС пораки (делува мошне непристојно).

  9. Не се вртете наоколу и не флертувајте со други девојки.

  10. Никако немојте да барате да ја поделите сметката.

  Имајте ги на ум овие совети при првиот состанок и шансите за втор ќе и бидат поголеми со сигурност! :P
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Хахахахаха е таман работа, ако флертува со други женски што барал мене да ме вика да излезиме хахаа :lol: :lol: :lol:, а за сметка ако добие бакнеж спремен е и бакшиш да остави ццц мажи :rofl: :rofl: :rofl:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.