1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Индиски филмови (Bollywood)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од dragan4eDR, 27 декември 2013.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Индиските филмови се многу поразлични од индиските серии.мене многу ми се убави и интересни еве некои

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Индиски филмови не се сеќавам да сум гледала или да давале. А и да давале, веројатноста дека би го гледала е мала. Онака, заради глупоста на индиските серии. Но, не би ми пречело да ги гледам се додека нема плачење на секои 3 минути и останати глупости и сличности со сериите. |(
   
 3. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  еднашка на МРТ даваа еден индиски филм Аладин премногу е добар има една српска страна каде можеш да гледаш индиски филмови со српски превод а ја сеа планирам во инднина да се обидам да превед еден филм зашто досега преведував само песни http://www.bollywoodsrbija.com/ а да индиските филмови се многу поразлични од индиските серии ;)
   
  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.593
  Пол:
  Женски
  Досадни се, предосадни, еден филм содржи по 4000 емисии, претерано, глупости... |( |(
   
 5. osmatetratka

  osmatetratka Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  11
  Aма ми е мило дека ја постави темавааа! :inlove:
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... Poster.jpg филмов царски е! ниту еден друг филм индиски ми нема оставено таков впеЧаток. ниту еден!! и двата дела ми се прфект и дури си ги гледам по многу пати.. и јас сум за тоа дека се грди и досадни индиските филмови како и сериите ама овој брат многу е добар и песните и глумците и сценариото се им е погодено!!.. :angel: :angel: :angel: :angel:
   
  На Kala22 и dragan4eDR им се допаѓа ова.
 6. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  се согласувам со тебе дека тој филм е најдобар,но погледни и други филмови од shahrukh khan како што се kuch kuch hota hai,kal ho na ho,ra one,jab tak hai jaan,baazigar,billu barber,rab ne banadi jodi;и од kajol како што се u me or tu hum(така нешто беше),family.ти ги препорачувам овие филмови зашто сум ги гледала ;)
   
 7. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  Првиот индиски филм што го изгледав ме остави без зборови, стварно е поразличен од сериите. Иначе музиката во филмов е премногу добра, јас ги слушам песните секој ден :rofl: Ви го препорачувам Aashiqui 2, а јас ќе ги изгледам филмовите што сте ги пишале ;)
   
  На @ceci11 и dragan4eDR им се допаѓа ова.
 8. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  :) денес јас ќе го гледам филмот Aashiqui 2 и ќе ти кажам дали ми се допадна ма да нема ни еден индиски филм што не ми се допаднал :D
   
 9. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  Овие серискиве да се саоубие човек се...а игран Индиски неам гледано. :)
   
 10. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  епа погледај барем еден јас почнав да ги гледам откако го видов филмот kabhie kushi kabhie gham и после продолжив да ги гледам сите од шарук кхан па се зачленив во една српска група https://www.facebook.com/groups/189141101151551/ :)
   
 11. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  фала што го препорача филмов ова е вториот филм воопшто на кој сум се расплакала обично на филмови не плачам ама незнам зашто на овој се расплакав сами почнаа да ми течат солзите,дури и само се изненадив :D
   
  На @ceci11 и K.Mari4ka им се допаѓа ова.
 12. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  K.Mari4ka гледај го AASHIQUI.IN ја денес планирам да го гледам мислам дека е добар сега го ставив да ми се симнува :)
   
 13. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски

  Па тој е првиот дел, брат ми го гледаше ми рече дека не бил ништо посебно, дека вториот бил подобар и затоа јас само вториот си го изгледав :D ај ќе кажеш ти ;)
   
 14. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  го гледав филмот слишен е како тој филмот со хилари даф,додека го гледав се потсеќав на него,па ако сакаш гледај го :)
   
 15. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  пред некој ден го гледав [​IMG]
  и пак не ми се здосади :D
   
  На ivence69 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. AffyJelenator

  AffyJelenator Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2014
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Препрепрепепрепрепре досадни се... Малечката Невеста и Огнови На Љубовта играат од 2010...-.-
   
 17. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Ивини но индиските филмови за разлика од индиските серии се интерсни, ни ја не ги сакам индиските серии но индиските филмови ги сакам ;)
   
  На @ceci11 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  982
  Допаѓања:
  5.398
  Пол:
  Женски
  На galapce и dragan4eDR им се допаѓа ова.
 19. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 20. ivence69

  ivence69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2014
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  И јас да се приклучам во групата на љуители на индиски филмови,значи обожавам да ги гледам последно што го гледав е Aashiqui 2 многу ми е криво за крајот а инаку песните од филмот цел ден ми се на репитт многу убави ми се за слушање а филмот го гледав со српски превод има и на песните превод преубави се:inlove:(highfive)
   
  На @ceci11 и dragan4eDR им се допаѓа ова.