Инконтиненција (неконтролирано мокрење) по породување

Дискусија во 'Бременост' започната од Milicko*, 26 јануари 2020.

 1. Milicko*

  Milicko* Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Жени ја отварам оваа тема за која не најдов дискусија на форумиве. Јас по три месеци откако се породив се поизразена ми е појавата на неконтролорано мокрење. Наеднаш ми доаѓа да се испразнам и едвај додржувам до тоалетот да стигнам. А на гакичките постојано имам мокра дамка. Ова не ми беше толку изразено на почетокот по породувањето ама сега веќе ми е проблем. Ќе отидам на лекар за испитувања. А кое е вашето искуство? Имала ли некоја од вас ваков проблем по породувањето?