Интересна дата на раѓање на вашето бебе

Дискусија во 'Бебе' започната од Martka, 10 октомври 2019.

 1. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.573
  Допаѓања:
  3.904
  Пол:
  Женски
  Кога е родено вашето бебе?Дали има интересна дата,на пр.01.01.(нова година),07.01.(Божиќ),Велигден,празник на светец или некоја слава во фамилија,интересна случка поврзана за неговата фамилија,на некој ден именден(пр.30.09.-Вера надеж и љубов,на петров ден-Петар,на илинден ден-Илија или Илин,..или....можда на петок 13(fingers).или.....итн...:*:l::*
   
  Последна измена: 10 октомври 2019
  На Happyinlove, koritsaki, Puffy2019 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.573
  Допаѓања:
  3.904
  Пол:
  Женски
  08.08.Св.Петка,заштитничката на моето и семејството на сопругот.Ммм....го обожавам тој број...мојот среќен број...ќе ми остане засекогаш во :l:.Нека не чува и води во животот:inlove::l::*
   
  На Bupalu, Happyinlove, 24.07 и 16 други им се допаѓа ова.
 3. *Ribolovka*

  *Ribolovka* Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Мила, сега оние што се со царски рез, можат да си ја темпираат датата, доколку е во близина :).
  Колешка моја си закажа царски рез на својот роденден, сакала со керката да се во ист ден родени :D. Затоа за прво родени на 1 јануари ги сметаат, оние што се природно породени.
  На убава дата се родил син ти, нека жив и здрав :inlove:
   
  На Happyinlove, mariz, fana и 4 други им се допаѓа ова.
 4. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.108
  Пол:
  Женски
  Јас сум родена на празник. И бебе сум :D
   
  На Happyinlove, Dadusicka, душленце и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Ygritte

  Ygritte Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  18.573
  Пол:
  Женски
  03.03 8) природно породување без бирање датум ;)
   
  На Happyinlove, Puffy2019, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 6. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.892
  Допаѓања:
  39.564
  Пол:
  Женски
  31.01.2019 на роденденот на мојата мајка и денот кога почина мојот најсакан дедо, татко на мајка ми.

  Природно породена после две години бременост.
   
  На Bupalu, Happyinlove, ***Bony*** и 15 други им се допаѓа ова.
 7. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.649
  Допаѓања:
  16.440
  Пол:
  Женски
  21.09.2017 мала Богородица.
  После 1,5год обидување

  На 21.09.2016 во црквата Богородица, на икона оставив розеви бебешки кондурчиња. Купени розеви зошто тие први ги фатив. Точно после една година се роди Сара, природно во 37 недела.
   
  На Snowflake92, edna_malecka, 1209 и 37 други им се допаѓа ова.
 8. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  52.463
  Пол:
  Женски
  08.08 и мое бебе е родено.
  Природно.
  Секогаш кога ми било тешко сум палела свеќа во св. Петка. Така ми доаѓало.
  И бебе ми даде на тој ден.
  08.08.2018 во 08ч. сабајле.
   
  На Snowflake92, Bupalu, Lolipop23 и 36 други им се допаѓа ова.
 9. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.238
  Допаѓања:
  65.656
  Пол:
  Женски
  Син ми е роден на денот на велигден (06:00 сабајле, недела), природно. Термин ми беше 04.04, ама он си сакал на тој ден 12.04.2015 :)

  Ќерка ми има лесен датум 01.11.2017

  А јас сум родена на 4ти Дек, Воведение на Пресвета Богородица Пречиста. Карлично, природно родено бебе сум :D
   
  На Lolipop23, Happyinlove, 24.07 и 19 други им се допаѓа ова.
 10. Sandrin4

  Sandrin4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2018
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  6.181
  Пол:
  Женски
  27.05.2018, на ден Духовден, еден од најрадосните и најсветли празници во христијанството во кој се слави слегувањето на Светиот дух врз апостолите на педесеттиот ден од Христовото воскресение. Башка тогаш и Охрската архепископија славеше 1000 години.
  А инаку природно се породив.
   
  На Lolipop23, Happyinlove, 24.07 и 10 други им се допаѓа ова.
 11. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  6.138
  Допаѓања:
  38.384
  Пол:
  Женски
  27.10.2017 св. Петка зимска :inlove:
   
  На Happyinlove, 24.07, srekice и 10 други им се допаѓа ова.
 12. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  3.719
  Пол:
  Женски
  Јас имав можност да одберам датум (породивање со царски рез).
  И одбрав 10ти, мојата омилена и среќна бројка.
   
  На Happyinlove, 24.07, srekice и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.311
  Допаѓања:
  5.755
  Пол:
  Женски
  Само 2 год. беа???? :?: :?:
  Намерно чекаше да се породиш во месецот во кој и јас сум родена... Јануари си е Јануари...ама во Мај ми е срцето/а :inlove::inlove:
   
  На Bupalu, ***Bony***, srekice и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.311
  Допаѓања:
  5.755
  Пол:
  Женски
  Ме наежи , да е жива и здрава имењачката на една од моите близначки :*
   
  На Bupalu, cresa-jagoda, Chanell* и 5 други им се допаѓа ова.
 15. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.311
  Допаѓања:
  5.755
  Пол:
  Женски
  Леле ова со осмициве е закон!!! Подзинав!! Неверојатно! :o
  Да ве чува Св. Петка и понатаму, здравје и радост да ви дарува! :inlove:
   
  На 1209, srekice, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
 16. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.311
  Допаѓања:
  5.755
  Пол:
  Женски
  Мене на 1ви Мај ме фатија контракциите, после скараџиско весеље кај кумот... денот на трудот, трудбено го завршив :D Сабајлето во 6:20 на 2ри се породив. Белким трудољубиви ќе бидат маливе, срцки на мама :sun: :$
   
  На Bupalu, Happyinlove, 24.07 и 15 други им се допаѓа ова.
 17. Watermelon96

  Watermelon96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2018
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.213
  Пол:
  Женски
  Интересно е што јас сум родена на 27ми, мм на 26ти а синко на 25ти (различни месеци). :sun:
   
  На Bupalu, Lolipop23, Happyinlove и 10 други им се допаѓа ова.
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.208
  Допаѓања:
  78.816
  Пол:
  Женски
  Првата ќерка ми е родена на 26.03 баш на роденденот на мајка ми :) и двете си слават заедно роденден :)
   
  На Lolipop23, Happyinlove, 24.07 и 6 други им се допаѓа ова.
 19. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.860
  Допаѓања:
  26.479
  Пол:
  Женски
  Поголемиот син ми е роден на 25.12. во 12.25ч,природно на св.Спиридон,Католички Божиќ..ден после мојот роденден..јас сум 24.12-Католички Бадник
  Вториот сим термин имаше на именденот на првиот син, 13.05 и денот кога пред 10 години почина баба ми..се роди природно на 11ти.
   
  На Happyinlove, 24.07, srekice и 6 други им се допаѓа ова.
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.261
  Пол:
  Женски
  10.10. Тогаш е роден поголемиот син. Уште да беше една година порано, ќе беше поинтересна дата. Го родив пред термин. А и пред празник е роден. Маж ми е роден на празник. Јас да сум се родела саат и пол покасно ќе имав дата на раѓање 07.07
   
  На Happyinlove, 24.07, srekice и 6 други им се допаѓа ова.