Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимна хигиена за време на менструација

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Cokolatce95, 4 ноември 2010.

 1. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Најпрвин, се извинувам доколку отворив веќе постоечка тема.
  Пребарав набрзина низ страниците и не сретнав некоја од ваков тип.
  Моето прашање е, на кој начин ја оддржувате хигиената на вагината за време на менструација.
  Дали се бањате во тој период ? Или пак само се миете со топла вода на местото? Дали користите сапуни ?
  Или пак користите од производите за интимна хигиена (како влажни марамчиња,лосиони и сл.) Би сакала да ми посочите некој кој сте го користеле и сте задоволни.
  Поздрав ! :)
   
 2. supermenka

  supermenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  6
  за време на менструација само млака вода, значи исклучиво млака за да не се поремети ph вредноста на слузокожата, и чај од камилица. кога немам циклус гел за интима од цитрус на erbalife (мислам дека се викаше), и влажни марамчиња becutan
   
 3. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.923
  Пол:
  Женски
  Обавезно се бањам за време на менструација. И онака гадно се осеќам, не па да не се измијам. :worried:
  Не користам тогаш интимни гелови, само млака вода и после тоа влажни марамчиња.
  Таман си викам шоубаво вака чистичко, ете го почнува да течи. Аген |(
   
 4. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Само со млаз вода!
   
 5. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.151
  Исто како и кога немам добиено. Со бекутан. Само со вода се чувствувам нечисто.
   
 6. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  8.625
  Допаѓања:
  118.546
  Млака вода и ништо друго