1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни фотографии

Дискусија во 'Секс' започната од mihaela.barbi, 20 јануари 2013.

 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  133
  Дали имате интимни фотографии каде ги чувате, и дали мислите дека се исплати ризикот да имаш такви фотографии бидејки знаеме дека многу лесно може да дојдат во раце на луге кои ке ги злоупотребат. Тука спагаат не само фотографии во хартиена форма туку и во дигитална направени со веп камера. Значи дали имате такви фотографии на кој начин ги чувате(каде) и дали некому сте ги покажале или ги чувате само за себе.
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Ух добро е, по насловот прво помислив ќе се споделувало интимни фотографии :rofl: :rofl: :rofl:
  Што се однесува до прашањето, не, немам интимни фотографии. :)
   
  На Jakiot maz, Spiceyourlife, КикиМаус и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  133
  Не ти е лош предлогод за споделување на слики но за жал тоа не е возможно според правилата на форумов, а и на машкиве што манијачат на форумов нема да им биде добро од нашите интимни фотографии. Инаку еве да одговорам јас, имам интимни фотографии во дигитална форма ги чувам на УСБ стик некаде се околу пеесетина од кои половина се баш онака хард кор :D мислам на баш интимни да не ма сватите погрешно и што е најбитно на сите сум сама да не се разбереме погрешно дека сум се сликала додека водам љубов . Мислам дека нема шанси да паднат во ничии раце бидејки УСБ то ми е на многу скришно место. Инаку да образложам зошто имам такви фотографии. Единствена причина е за да оставам печат на едно време како сум изгледала тогаш итн. Значи тие пеесетина слики се направени во период од 8 години. А што се однесува до последниот дел дали некој ги има видено? Да неколку колешки бидејки разговаравме кај мене дома на тема колку се менуваме физички а не го ни забележуваме тоа и јас им ги покажав чисто за да направиме споредба дека сепак има промени, ма да тие ми тврдат дека се немам променето откако работиме заедно а работиме повеке од 10 години. Секако сваќам дек ми прават лице затоа што не сакаат да ме навредат.
   
  На G&E, Monsy и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
 4. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  206
  Чудна ми е малку темава, мислам дека ова е веќе премногу, премногу интимно.
  Во секој случај, немам такви фотографии, и немам намера да имам, не ти судам за таа постапка, иако сметам дека нема потреба од такво нешто. :|
  Доколку тие слики си ги направила за кога ти и твоето тело ќе остарите, мислам дека не треба толку многу да се жали по младоста доколу била квалитетно и добро искористена. Во секој случај ова е само мислење а за тоа не треба да се дискутира. И секоја чест што си имала храброст тоа некому да му го покажеш, макар што се работи за женскиот пол. :)
   
  На Guillotine му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sexy.devil

  sexy.devil Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  7
  Да и јас имам слики бас она интимни и мислам имам две и ми ги има превено професионален фотограф (мајками се занмава со професионалносликање) и не ги има досега никој видено... а ги имам сликано со цел за еен ден кога ке остарам да си се восхитувам на тоа какво тело сум имале ;)
   
  На Spiceyourlife, ivanjana и Дискретниот им се допаѓа ова.
 6. anushka85

  anushka85 Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  13
  Имам и јас интимни фотографии. Често си ги гледаме со дечко ми, а и на другарки сум ги покажала.
   
  На mihaela.barbi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.327
  Имам. Професионално правени во студио, будуар стил, затскриени срамни делови ама доволно од телото на мегдан. Сите се во дигитална форма и нема шанси да ги изгубам, не го носам цедето со мене, и не ги праќам по мејл или закачам по интернет. Си стои на полица по азбучен ред со фотографии од одмори, свадби и разно разни евенти. Бак-ап и за овие и за сите имам на посебен усб диск за фотографии. Сум ги покажала на другарки кои пројавиле интерес, или и сами размислувале да го направат тоа ама немале идеја што баш да очекуваат. И маж ми ги знае, ги има видено и слободен пристап кога сака. Не би ги принтала и ставала во рамки на пример. Како што немам ни од бикини, ни од свадби по рамки наредено низ дома.
  Страв од злоупотреба немам, не сум јас Кејт Мидлтон па да му вредат пари на некој да ми ги украде. Слики од тело на некоја жена, биг диал, илјадници на интернет и за без крадење има.

  А зошто ги правив стварно не знам, така ми текнало. Еве веќе ме надви целулит, ама не тагувам по тоа тело од тогаш кога се правени сликите, ми ставаат насмевка на лице, а претпоставувам ни на старост кога ги гледам ќе ми бидат носталгија, туку гордост некоја најверојатно, задоволство, ми останале како печат, како и сликите во бикини, и оние во свечени фустани, разиграна, насмеана, оние каде сум пијана :lol: , да ме потсетат на убавите моменти, како сум уживала во животот во тоа време. Оти ако сум плачала сигурно немало да сакам да го овековечам тоа во слика.
   
  На Spiceyourlife, joy1, LaraSolare и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.526
  е срцка ми даде инспирација и мене тхн :* :* :*
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.324
  Пол:
  Женски
  Немам интимни фотографии. Не сакам да се сликам гола.
   
  На smurfettee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  269
  Немам,но имам желба да направам.
   
 11. pikolino

  pikolino Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  54
  Немам и немам желба да направам такви фотографии
   
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.881
  Допаѓања:
  5.427
  никако..нема никогаш да направам
   
  На hunter26 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  977
  Немам интимни фотографии..
  НЕ сакам да правам :)
   
 14. Myst1e

  Myst1e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Имам направено и тоа поприлично голема колекција :$ Повеќето се онака секси и еротски но еден дел се онака ептен hard core и експлицитни, :$ , што сама, што со саканиот, нормално без лице ....

  И освен со саканиот, кому знам одвреме навреме да му пратам порака со некој teaser ]:) , ги имам споделено и сеуште споделувам со уште 2 други девојки со кои редовно комуницираме и се зезаме, но тоа е друга приказна за во друга тема :P

  Иначе се зачувани во енкриптирана форма на посебно стикче.
   
  На Anonimni123 и zekzeki им се допаѓа ова.
 15. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  677
  Допаѓања:
  866
  Мене ова ме заинтересира :lol:
   
  На DeckoZaCuckold и Sunnny им се допаѓа ова.
 16. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.505
  Пол:
  Женски
  Си се имам јас сликано,онака,по дома,чисто од досада и од љубопитност :D И пози си правев,абе порно ѕвезда шта да вам причам :lol: И одма после тоа ги избришав сликите. Ништо страшно.
   
  На the drummer, IamSexyAndIKnowIt, luci22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. GirlInFire

  GirlInFire Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Паа кога ми е досадно правам такви фотографии и имам неколку во папка во компјјутер али не чисто гола, на танга на прсулк или па нагоре гола а ги држам градите со раце ...Нема шта да се прича.Porn Star 8) :rofl:
   
  На Maca_<3, Tomka и the drummer им се допаѓа ова.
 18. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Не би направила такви фотографии оти нема ни причина за тоа. Инаку читам неки од вас во компјутерот ги чувале јас не ви брат ми брка низ сите фолдери папки и замислете мене да ме види гола/полугола. Ниту пак извадени и самите кажавте можат да дојдат до раце на личности кои ќе ги злоупотребат. Инаку во 8 одделение едно девојче со мене што учеше ставаше такви профилни на фб ама правеше само таа да ја гледа мислам се гледаше сликата каква е ама целосно д аја отвориш неможеше беше направено само таа да ја гледа се надевам дека ме сфаќате. И тоа беше причина за да и го хакнат профилот и таквите слики беа објавувани исто и разговори. За срамота.
   
 19. smurfettee

  smurfettee Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Не,немам.
  Не ни сакам да имам ..
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.309
  Допаѓања:
  58.137
  Пол:
  Женски
  Имав порано и му праќав на бившиот, сега тоа не го правам.
   
  На BoyL и Tomka им се допаѓа ова.