Информациона медицина

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од krista, 10 август 2015.

1. krista

krista Истакнат член

Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Феминки здраво! :) Ве молам кажете ми дали некоја од вас била на медицинско лекување во центарот за информациона медицина? Тоа е медицина со посебен пристап, различен од класичниот, каде што по пат на компјутерска дијагностика може да се прегледа здравјето на целиот организам и кога ќе го пронајдат проблемот го лекуваат со апчиња на природна база. Повеќе за тоа можете да прочитате тука http://informodijagnostika.com/informodijagnostika/.
    Јас имам некои проблеми со автоиумуни болести, но докторите само ме маткаат со години и уште не сум сигурна за дијагнозата, а за овој центар што се наоѓа некаде близу Клиника-Скопје, имам слушнато од туѓи искуства дека една жена излечила страшни проблеми со тироидна жлезда, се здебелила 20 кг од неа, и друга жена имала рак на гениталии и била пред операција и скроз и се повлекол. И двете денес се здрави и прави, не пијат веќе апчиња и нормално фукнцонираат.

На thalia zapata му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Petra_Julia

Petra_Julia Истакнат член

Се зачлени на:
    21 декември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Zdravo Krista. Jas samo sto zapocnav so informo-terapija. Glavna maka za mene- paraziti. Ne bi odela vo detali za ova. Za zal, nemam da podelam iskustvo bidejki za mene e sosem nov nacin na lekuvanje. Da, i jas cuv pozitivni iskustva. Ja probuvam sega ovaa nasoka na lekuvanje bidejki medicinata malku mi pomogna dosega i poveke odgovori najdov vo alternativnata medicina- lekuvanje so trevki, caevi, sto bi rekla mojata pokojna baba - so babini lekovi. A da, ke zaboravev, homeopatija seuste nemam probano, Si rekov najprvo odam so informaciona analiza bidejki sepak, analizata se pravi kompjuterski a homeopatskata analiza e na baza na lekarsko mnenie i iskustvo. Sepak sakam da vidam dokument od ispituvanjeto a ne samo stav na lekar. No, ova si e moe mislenje, neli :). Zatoa, po moe dosegasno iskustvo - razmisli i odluci koj pat e najdobar i najdelotvoren za tebe i toj vodi go ;).

На thalia zapata му/ѝ се допаѓа ова.
  3. TrinityNeo

TrinityNeo Истакнат член

Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    332
    Допаѓања:
    731

застарена е темава ,има ли некој да додаде свој искуства

4. Guns N` Roses

Guns N` Roses Истакнат член

Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    1.071
    Темава не е многу активна, слушнав многу позитивни искуства во врска со информодијагностиката и информотерапијата, па дали би сакал некој да сподели некој искуства, навистина сум заинтересирана за овој начин на лекување. Дали вреди да се проба?

5. ani23

ani23 Истакнат член

Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    9
    Мислам дека вреди ,јас сакам да одам.