1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Информациона медицина

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од krista, 10 август 2015.

 1. krista

  krista Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Феминки здраво! :) Ве молам кажете ми дали некоја од вас била на медицинско лекување во центарот за информациона медицина? Тоа е медицина со посебен пристап, различен од класичниот, каде што по пат на компјутерска дијагностика може да се прегледа здравјето на целиот организам и кога ќе го пронајдат проблемот го лекуваат со апчиња на природна база. Повеќе за тоа можете да прочитате тука http://informodijagnostika.com/informodijagnostika/.
  Јас имам некои проблеми со автоиумуни болести, но докторите само ме маткаат со години и уште не сум сигурна за дијагнозата, а за овој центар што се наоѓа некаде близу Клиника-Скопје, имам слушнато од туѓи искуства дека една жена излечила страшни проблеми со тироидна жлезда, се здебелила 20 кг од неа, и друга жена имала рак на гениталии и била пред операција и скроз и се повлекол. И двете денес се здрави и прави, не пијат веќе апчиња и нормално фукнцонираат.
   
  На thalia zapata му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Petra_Julia

  Petra_Julia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Zdravo Krista. Jas samo sto zapocnav so informo-terapija. Glavna maka za mene- paraziti. Ne bi odela vo detali za ova. Za zal, nemam da podelam iskustvo bidejki za mene e sosem nov nacin na lekuvanje. Da, i jas cuv pozitivni iskustva. Ja probuvam sega ovaa nasoka na lekuvanje bidejki medicinata malku mi pomogna dosega i poveke odgovori najdov vo alternativnata medicina- lekuvanje so trevki, caevi, sto bi rekla mojata pokojna baba - so babini lekovi. A da, ke zaboravev, homeopatija seuste nemam probano, Si rekov najprvo odam so informaciona analiza bidejki sepak, analizata se pravi kompjuterski a homeopatskata analiza e na baza na lekarsko mnenie i iskustvo. Sepak sakam da vidam dokument od ispituvanjeto a ne samo stav na lekar. No, ova si e moe mislenje, neli :). Zatoa, po moe dosegasno iskustvo - razmisli i odluci koj pat e najdobar i najdelotvoren za tebe i toj vodi go ;).
   
  На thalia zapata му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  448
  Допаѓања:
  823
  Пол:
  Женски

  застарена е темава ,има ли некој да додаде свој искуства
   
 4. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.638
  Допаѓања:
  15.961
  Пол:
  Женски
  Темава не е многу активна, слушнав многу позитивни искуства во врска со информодијагностиката и информотерапијата, па дали би сакал некој да сподели некој искуства, навистина сум заинтересирана за овој начин на лекување. Дали вреди да се проба?
   
 5. ani23

  ani23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Женски
  Мислам дека вреди ,јас сакам да одам.
   
 6. bonbonka

  bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Здраво, јс би ве замолила да споделите ваше искрено мислење после терапиите.
  Ве поздравам верувам дека сте во ред.
   
 7. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.638
  Допаѓања:
  15.961
  Пол:
  Женски
  Не верувам дека членката ќе врати затоа што мислењето е пишано од 2015 година.
  Темава не е активна, но мислам дека и доста членови не ни знаат дека темава постои. И мене многу ме интересираат искуства со овој начин на лекување, со оглед на тоа што во Скопје имаме центар за информациона медицина.
   
  На bonbonka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. bonbonka

  bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Да и јас се заинтересирав поготово деновиве доста читам, се мислам каде да отидам.
  Мислам дека ке одам
   
 9. bliznak rock

  bliznak rock Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2021
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Машки
  Многу малку се знае кај нас за оваа техника но прашањето е колку е ефикасна ??
   
 10. bliznak rock

  bliznak rock Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2021
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  56
  Пол:
  Машки
  Имаш некакво искуство со оваа медицина или не ??
   
 11. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.638
  Допаѓања:
  15.961
  Пол:
  Женски
  Не, немам.
   
 12. L-a-d-y-Bug

  L-a-d-y-Bug Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  50
  Здраво, дали некој има искуство со лекување во Центарот за биоинформатика Ревит во Скопје, и дали некој има слушнато за тој центар и начин на лекување? Еве ја нивната веб страна www.bioinformatics.mk
   
  На Martin0123 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lavce 1

  Lavce 1 Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2022
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки , и јас слушнав за доктор Бобан Пешиќ ,колешките се многу задоволни , преглед 4200ден ако треба да ти даде терапија според твојата днк 300евра , е за нив им помага , некоја стомак ја боли, некој паразити , некој не кажуваат зашто идат ама воглавно се фалат е сега ја сакам за автоимуни дали некој има да сподели искуства па да знам дали да дадам толку пари
   
 14. Marija-Elen

  Marija-Elen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
   
 15. Marija-Elen

  Marija-Elen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0