1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инцест

Дискусија во 'Канта' започната од sanja-lazanja, 28 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sanja-lazanja

  sanja-lazanja Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  46
  Што мислите за инцестот, дали сте имале такво искуство или можеби сте биле сведок, на нечии инцест, во оваа тема ке разговараме и за доброволниот, инцест и за оној за жал насилен инцест за кој сме секојдневно сведоци во медиумите каде родители, ги злоупотребуваат своите деца итн.
  Значи сакам искренода поразговараме не оваа тема, бидејки ако ја ставиме под тепих и не зборуваме за неа незначи дека нема да се случува и понатаму. А се надевам дека ке охрабриме и некоја особа која што е жртва на овој вит малтретирање да пријави во полиција и да се спаси од тој терор.
  Значи оваа тема не го опфака само најтесниот семејство туку и поширокото семејство: стрини, тетки, чичковци, тетиновци,братучеди, братучедки итн.
   
 2. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.740
  Мислам дека е најужасното нешто што може некому да му се случи, па уште ако е доброволно :x :x Според мене тоа го прават луѓе кои се БОЛНИ, кои не се во ред, затоа што разумен човек не би го направил тоа. Сведок на ваков настан не сум била ниту пак сакам. Ужасно е :puke:
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.938
  Ваква тема имаше и заврши под клуч. Клуч и на оваа.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.