1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Иос (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Zorica pro, 27 јуни 2015.

 1. Zorica pro

  Zorica pro Нов член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Ios е грчки остров кој припаѓа на групата Киклади во Егејското Море. Дали има некој што летувал на Ios да произнесе впечатоци?
   
 2. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.472
  Супер е, малце е поскапичко, ама ако си за журки тоа ти е слично на Миконос, Кавос, Закинтос и сл. Топ си е местенцето.
   
 3. Zorica pro

  Zorica pro Нов член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Колку е поскапо? Цени во барови и лежалки на плажа?
   
 4. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.330
  Допаѓања:
  46.055
  Пол:
  Женски
  Иос –Најпопуларниот остров помеѓу младите кој е опколен со исто така најпопуларните острови: Миконос и Санторини (Mykonos, Santorini). Го нарекуваат Грчката Ибица. Единствениот остров на кој забавата трае 24 часа. Островот е едно од најубавите места во Грција, но сето тоа е зачинето со луди журки и забави. Кога присуствувате на овој остров, едноставно енергијата која тој ја носи, ве тера да се впуштите во уживање на она што го имате пред вас и без размислување да ги создадете најдобрите спомени кои самиот остров може да ги создаде. Тоа ја оправдува информацијата дека островот го посетуваат преку 30.000 млади во летната сезона од целиот свет.
  Покрај забавата,Иос важи и за остров кој е опколен со преубави плажи. Една од најстарите и најпопуларните плажи е Mylopotas, која е меѓу најубавите плажи на Егејското Море. Плажите на Иос, ќе ве остават без зборови и ќе направат да се чуствувате како да сте во рајот на земјата. Плажите се со ситен песок кои својата убавина ја споделуваат со кристално чистата вода. Едни од најпопуларните плажи на островот исто така се Mylopotas, Manganari, Jialos и Koubaras.

  Јас требаше лани да одам тука на одмор но оставивме за ова лето да го посетиме местото бидејки наизглед е навистина убаво. Слушав доста пофални зборови од тие што беа лани , па ме интересира дали некој од вас бил тука да сподели искуство како му се допагаше, со цени како е и сл.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.262
  Допаѓања:
  22.535
  Пол:
  Женски
  И јас го гледав лани како варијанта, и оваа година пак ми е примамливо ај некој ако бил нека пише дали вреди да се посети.
   
  На Guess-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Guess-89

  Guess-89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  Звучи интересно, но и малку далеку :)))
  Има некој искуство ?
   
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Беше другар лани и не е многу задоволен. Не се ни лоши плажите ама не се ни многу добри. А и плус е многу пат до таму. Боље до Кефалонија ќе одам. Далеку ама милион пати поубаво.
   
 8. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.262
  Допаѓања:
  22.535
  Пол:
  Женски
  Мислам околу 9 саати со траект дека е, и мене тоа ме кочи најмногу патот е отепувачка.