1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Искинат преден вкрстен лигамент

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Asd123$, 13 мај 2020.

 1. Asd123$

  Asd123$ Нов член

  Се зачлени на:
  13 мај 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво сакав да го слушнам и вашето мислење па да знам што да правам, Во ноември месец имав повреда на коленото се мачев некое време имав проблеми на нагло движења имав затегнување и големи болкки. Во јануар почнав со физикална терапија па во на 13 февруари имав зџакажано термин на магнетна резонанса. Ми извршија снимање и додека да бидат готови реултатие поминаа 2 3 месеци поради короа вирусов. Немав ниакви проблеми си играв нормално фудбал и вчера стигнаа резултатите и случајно ги однесив кај специјалист да видам што ми било. Кога ги виде резултатите без да го отвори CD то тој ми кажа целосна руптура на преден вкрстен лигамент. Ми препиша сируп Nutra Gen да го пијам еден месец па да одам на контрола и ми кажа дека за 3 месеци че ми биде здрав лигаментот. Од друга стран се консултирав со лица кои го поминале тоа и ми соопштија дека без операција нема никаква шанса да помине лигаментот. Да ве слушнам што мислите вие и ако е за операција да ми понудите добар специјалист ?