Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Искомбинирај и Нашминкај

Дискусија во 'Канта' започната од oneday, 28 февруари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  Има тема за нашминкај има и за искомбинирај, па решив да направам тема каде што ќе шминкате и ќе комбинирате на одредена тема
  На пример: Ќе има тема(зависно кој е победник тој ќе ја одреди) и првин ќе направите комбинација па според неа и шминка (не мора да се користат моделите што се на ТААЗ) и секако ќе се одбира победниик :D ако не биде активна темава слободно КЛУЧ :*

  Тема: Есенска комбинација со среќаа
  линковите за каде да ги правите ако некој не знае (повеќето знаат): http://www.polyvore.com/cgi/home - искомбинирај
  http://www.taaz.com/ - нашминкај
   
 2. casIVngeles

  casIVngeles Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  LOvee
   

  Прикачени фајлови:

  • fass.jpg
   fass.jpg
   Големина на фајлот:
   40 KB
   Прегледи:
   189
 3. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  a shminka ???
   
 4. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  oneday ајде јас да си ја пробам среќата вака нешто треба да биде??
   

  Прикачени фајлови:

  • ffd.JPG
   ffd.JPG
   Големина на фајлот:
   54,5 KB
   Прегледи:
   179
  • dfd.JPG
   dfd.JPG
   Големина на фајлот:
   47,3 KB
   Прегледи:
   179
 5. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  da taka bravo feminium mi se dopaga mnogu :*
   
 6. Sunny-Boyd

  Sunny-Boyd Активен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  13
 7. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.872
  Пол:
  Женски
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • slika.jpg
   slika.jpg
   Големина на фајлот:
   95,2 KB
   Прегледи:
   86
 8. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  3.898
  Допаѓања:
  17.243
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • vs.png
   vs.png
   Големина на фајлот:
   332,1 KB
   Прегледи:
   83
  • esfseefsfe.png
   esfseefsfe.png
   Големина на фајлот:
   391,5 KB
   Прегледи:
   83
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.028
  Допаѓања:
  27.757
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека нема потреба од уште една ваква тема, ќе дојде до многу повторувања, ама ако, ако сакате нека стои не ми смета. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.