1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Искомбинирај

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lella, 31 јануари 2013.

 1. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.307
  Допаѓања:
  28.826
  Пол:
  Женски
  Имаме една тема нашминкај, каде што шминкаме, а овде ќе ставаме комбинации на polyvore :)
  http://www.polyvore.com - еве линк...

  Значи јас сега ќе ви дадам одредена тема и вие за таа тема ќе направите како би се облекле.. :) :)
  После ќе изберам победник, и ќе ги рангираме натпреварувачите, односно тие кои учествувале тука, како на пр.

  1. Победник
  2. Нејм
  3. Дала
  4. Мермаид
  5. тхе-гирл1
  итн. се додека има корисници. :D

  Па да почнеме. Еве јас давам тема: Искомбинирајте како би се облекле за матурска вечер... :)
  Со среќааа!! <3 :D :D

  За на матурска вечер
  Да не ја збркате, со другата тема за поливор, ова е игра, се разбравме? :!:
   
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  :hai: еве нешто од мене
   

  Прикачени фајлови:

  • hnb.JPG
   hnb.JPG
   Големина на фајлот:
   42,6 KB
   Прегледи:
   4.832
 3. fear

  fear Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  19
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • y.jpg
   y.jpg
   Големина на фајлот:
   70,7 KB
   Прегледи:
   4.821
 4. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Како го прикачивте ?? Имам профил но не можам никако да дојдам до овде!! :(
   
 5. fear

  fear Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  19
  јас прво го објавив на polyvore а потоа ја зачував во комп и ете ја овде :)
   
 6. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.307
  Допаѓања:
  28.826
  Пол:
  Женски
  Па бидејќи никој не коментира, нека биде победник fear.. :party: :party: :party:
  Сега ти стави тема,! :)
   
 7. fear

  fear Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  19
  Благодарам Lella :) Искомбинирајте како би се облекле за на прошетка во пролет :)
   
 8. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.307
  Допаѓања:
  28.826
  Пол:
  Женски
 9. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  еве и од мене :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • 011.JPG
   011.JPG
   Големина на фајлот:
   53,8 KB
   Прегледи:
   4.768
 10. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
 11. ivvy86

  ivvy86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  16
 12. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.307
  Допаѓања:
  28.826
  Пол:
  Женски
  Па ајде победник fear.. :)
   
 13. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  тешко и е на девојката да одлучи :P едни ставивме крзнени капути други кратки ракави :tmi: , па девојакта чека временска пробноза :rofl:
   
 14. fear

  fear Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  19
  хехе па со оглед на тоа какво е времево и за размислување е :)
  па нека не бидат ни капути ни маички по кратки ракави победник нека е....
  feminium

  највеќе со бојата ме освои :D :D
   
 15. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  :party: :dance: благодарам fear и јас се заљубив во бојата :lol:
  еве ги минатите теми,се наножија па да нема повторување :lol: :
  -За на матурска вечер
  -пролетна прошетка

  и двете беа доста реални,затоа новата ќе биде малку имагинација :lol:
  :wasntme: еве ја сегашната:
  - за на црвениот тепих ]:)
  Често на црвениот тепих гледаме модни промашувања, епа како вие би се облекле за една таква свеченост?? :)
  Да им покажеме на славните некоја добра идеа :P
   
 16. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  [​IMG]

  Еве од менее ! :)

  Победниците ставајте ги во споилер предходните теми како што се прави во нашминкај!! И рангирајте ги другите креации !! :) :*
   
 17. fear

  fear Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  19
  девојки заборавив како да ја зачувам за да дојде до овде :$ :$ :$
   
 18. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  јас со принт скрин ги зачувувам на кмпјутер па ги прикачувам тука :?:
   
 19. fear

  fear Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  19
  јас прво ја објавував на поливор а потоа ја зачувував во комп..ама сега да да ме опериш и не памтам како требаше или можеби од нервоза заборавив :( :@
   
 20. fear

  fear Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  19
  се надевам може да се долови изгледот :)
   

  Прикачени фајлови:

  • untitled.png
   untitled.png
   Големина на фајлот:
   311,4 KB
   Прегледи:
   70