1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Искуства со странски регрутери за работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од Aquamarine93, 26 јануари 2017.

?

Дали имате самостојно аплицирано за работа во странска компанија?

 1. Да

  100,0%
 2. Не

  0 глас(а)
  0,0%
 1. Aquamarine93

  Aquamarine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2016
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  3.744
  Пол:
  Женски
  Со оглед на лошата состојба во која се наоѓа нашата земја, приморани сме да бараме работа надвор од неа. Темава е посебно отворена за членови на форумот кои самостојно аплицирале за работа и имаат искуство со интервју за странска компанија. Колку долго траеше процесот на аплицирање? Дали сте имале проблем со комуникацијата т.е дали изнајдовте заеднички јазик со регрутерот? Дали успеавте да ги помините сите фази на селекција? Секое мислење е добредојдено. :)