1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исламска држава

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од macedonec15, 27 јуни 2015.

 1. macedonec15

  macedonec15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2015
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Машки
  Во последно време зачестија нападите на исламска држава последни нивни напади се тунис франција. Мое лично мислење е дека тие не се борат во иметона исламот туку дека тие се група криминалци што посакале да владеат со светот. СЕ НАДЕВАМ ДЕКА НЕМА ДА ИМА МЕЃУ ЕТНИЧКИ ПРЕПУКУВАЊА се докажа после нападот во куманово дека сите се бориме за подобро утре на република Македонија
   
  На minne992, Bojana.20 и tessie им се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.238
  Допаѓања:
  129.905
  Пол:
  Женски
  Муслиманите не се лоши луѓе. Во секоја религија има исклучоци ама конкретно кон ИСИС, јас мислам дека се е режирано. Веќе не вервам во масовни и зачестени напади кои не се режирани. Нив сакаат да ги сметаме за исламистички екстермисти и да настанат општо немири низ светот и разединетост.
  Сите ќе слушниме за нивните напади, ама во рок од околу 2-3 години маѓично ќе „престанат“.
   
  На girl-miri и Saricko им се допаѓа ова.
 3. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  3.566
  Пол:
  Машки
  Кога сме кај Исламската Држава, мислам дека прво што треба да научиме е какво е нејзиното скратено име на македонски. Тоа не е ИСИС туку ИДИЛ - Исламска држава на Ирак и Левант.
   
  На macedonec15 и theowndemon им се допаѓа ова.
 4. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  Со денови ти ги читам темите кои ги отвараш. Ништо против, сите имаме афинитет кон одредени теми. Ама имам впечаток дека само подбуцнуваш, потоа остануваш воздржан. Не дека некој некого тера па ти коментираат, ама таинствен и ќутлив гледач е потенцијално сомнителен и опасен. Поздрав!
   
  На joy1 и crimson им се допаѓа ова.
 5. macedonec15

  macedonec15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2015
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Машки
  Што сакаш да одговорам
   
 6. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  659
  Пол:
  Женски
  Апсолутно ништо. Кажав што мислам, не барам ни одговори, ни прашања, ни образложенија.
   
 7. macedonec15

  macedonec15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2015
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Машки
  Ако изгледа како подбуцнување темава нека оди во канта се извинувам со погоре напишаното ако повредив и навредив некого