Исповед од харемот (Бранко Миленковиќ)

Дискусија во 'Книги' започната од ocila, 23 октомври 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  Ова е вистинска приказна за една девојка од Белград која поради игра на судбината и желбата за подобар и полуксузен живот додека во Србија коси виорот на војната таа се наоѓа затворена во еден харем во Дубаи.
  Тука започнуваат сите нејзини доживувања кои од корен ќе го променат нејзиниот дотогашен начин на живеење...
  Ова е многу тажна и истовремено поучна приказна... Од неа можат сите да научат нешто, сите девојки, сите родители, сите...
   
  На maculencence му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.818
  Да секој кој има можност да ја прочита, посебно помладите, кои треба да сфатат дека работите не треба да се земаат здраво за готово и да не се улетуваат и пред да се направи нешто треба добро да се оцени ситуацијата. Не знам да не ја прочитав книгата може моментално ќе ви пишувава од некоја странска земја :D Ептен бев загреана за работа така надвор од мк. Што може и не ќе беше лоша работа ама ете. Еднаш бев поминав супер и кроев други слични планови. Ми се згрози од книгава и од странство посебно од Дубаи и други слични вакви земји. Не дека нема луѓе со убави искуства, ама ете има и вакви случаи за кои секако не се зборува многу.
   
  На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.100
  Допаѓања:
  4.234
  Пол:
  Женски
  Кога ја прочитав бев средно, страшно добра книга, која на многу едноставен и реален начин ги опишува случките на младата девојка.
  Памтам дека ја прочитав за помалку од 24ч, во еден здив, иако има околу 300 стр.
  Нема да погрешите доколку ја земете. :)
   
  На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.656
  Книгава е прав пример дека не се' што сјае е злато.
  Ја имам читано пред неколку години и ми е една од оние кои оставиле голем впечаток. Приказна од реалниот живот за девојка од нашите простори што никој нема да остави рамнодушен.
   
  На crazylady и ocila им се допаѓа ова.
 5. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  Се согласувам со сите над мене.Книга која се чита во еден здив.Самот развој на настаните не те остава да ја оставиш книгата.И доста поучна приказна,тоа што и се дешаваше на таа девојка може да му се деси секому.
   
  На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.746
  Допаѓања:
  5.359
  Јa бaрaв вo библиoтекaтa јa немa.. ми рекoa декa имa прoдoлжение или некoјa книгa сличнa нa oвaa.. тaнц некaкo нештo се спoменувaше..
  Дa не знaе некoј/a?