Исцедок

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Nicki_N, 14 септември 2016.

1. Nicki_N

Nicki_N Активен член

Се зачлени на:
    14 септември 2016
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    14
    Здраво девојки, јас сум нова на форумов, извинете ако има ваква тема веќе, не можев да најдам.
    Имам гооолем проблем веќе година дена. Менструацијата ми е редовна секогаш, но пред неколку месеци откако ке ми заврши менструацијата после 4-5 дена имам исцедок кој некогаш е кафеав, некогаш розев, црвен.. И тоа си трае со денови. Еден ден има, па нема, па пак има. Значи јас цела година сум секој ден со влошка на мене. Отидов кај мојот матичен гинеколог и он ми рече дека тоа е инфекција и ми даде терапија Флажил апчиња и вагиналети. Откако ја примив терапијата месец дена бев ок, но наредниот месец повторно. Инаку стомакот ми е цело време подуван како да сум седми месец трудна и имам болки во јајниците. Отидов повторно кај гинекологот и ме гледаше на ехо, брис, пап, се направи и ми рече дека нема ништо.. Отидов кај друг гинеколог во Систина. Тој исто така ми кажа дека имам инфекција и ми даде Флажил апчиња и Нео Пенетран вагиналети и ми рече дека 100% ке ми помине.. Но, пак истото.. Ова веќе не се трпи, јас не знам веќе каде да се обратам и што да направам. Дали некоја од вас го имала овој проблем или можеби знае што може да биде. Јас не верувам дека е инфекција затоа што не сум долго време сексуално активна. Со дечкото раскинав после првиот пат кога бев на гинеколог. Ако беше инфекција ке се излечеше до сега.. Мое мислење :| Психички забегав веќе... ;(;(;(

На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.