Итна љубов (Acil Aşk Aranıyor)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Eoo, 5 септември 2015.

 1. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Acil Aşk Aranıyor е забавна и контроверзнa љубовна приказна. Се работи за Синан и Нисан кои работат во болница за прва помош а исто така и се први соседи. Секој ден додека се обидуваат да ги спасат животите на луѓето меѓу нив кружат ветровите на љубовтa...

  [​IMG]
  Ликови:worried:erhat Teoman (Синан), Duygu Yetiş (Нисан), Rojda Demirer (Ајла), Tamer Tıraşoğlu (Берзан), Sinem Uçar (Асуман), Gökhan Soylu (Мурат) и Serkan Öztürk (Малик)


  Линк за гледање: http://www.movtex.net/videos?c=62

  Серијата сеуште се снима а досега во Турција заврши првата сезона и има 17 епизоди. Вреди да се гледа а посебно затоа што може да ве насмее до солзи. :)
   
  На BI-44, tace73 и mileystar им се допаѓа ова.
 2. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.865
  Пол:
  Женски
  Комедии е серијава,18 епизоди изгледав во 2 дена,има уште 6 до крајот.
  Таман не е многу долга,ниту премногу комплицирана,а глумците се чиста десетка.Серхат Теоман е право бонбонче,каков е сладок кога се смее :D
  Ама Нисан е најсмешна дефинитивно,ја разбирам како и е,не знам како докторка станала со таа неспретност.
  Дефинитивно за занимација е одлична,вакви комедии треба да прават турците,не трагедии стално.
   
  На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Колку ми беше криво кога завршии.. Иначе 10 пати да ја гледам нема да ми се здосади :D
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.678
  Допаѓања:
  17.488
  Пол:
  Женски
  Серијава ја гледав можам да кажам дека е прекрасна :) Сум се изнасмeaла со Нисан :D
   
  На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sweet-17

  sweet-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2013
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Само што ја изгледав серијата и баш е интересна :D гледав дека има и претходен дел Acil servis но неможам да го најдам за да го гледам :(:( исто во болницава со некои од истите глумци
   
  На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  И јас ја барав ама ја нема мислам дека после 2-3 епизоди ја прекинале...