1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Итно е потребно Ад млеко!

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од VDT2906, 13 ноември 2018.

 1. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  12.732
  Пол:
  Женски
  Божјата милост е голема!!! Во нашето хуманитарно семејство, една храбра мајка, во 25-та недела од бременоста, роди бебенце, на кое Господ му дари светлина и љубов. Му благодариме на Бога. Вечно да го чува малото ангелче. Од сега па натаму, ова мало Божјо чудо, го чека долг пат. На тој пат ќе мораме сите ние да помогнеме. Потребно е млекце ПреНан, за предвремено родени бебенца и Памперс 1.Ги молиме сите добри, од Бога благословени луѓе, кои се во можност да помогнат, да не контактираат што поскоро. Потребни сме сега и итно. Ве молам во името на овој мал ангел, како и секогаш така и сега, заедно да помогнеме.

  Донациите може да се достават во црквата " Свети Спас" во Драчево или контактирајте со отец Оливер Хуманитарна организација "Свети Спас" на Фб може да ја најдете или на неговиот личен профил Отец Оливер Петровски.
   
  На friendy и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 2. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.555
  Допаѓања:
  78.287
  Пол:
  Машки
  Господ да е напомош,и само да е здраво и живо малото.
   
 3. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  9.992
  Допаѓања:
  110.473
  ова е бебушот што е во Систина?
   
 4. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  12.732
  Пол:
  Женски
  Не друго бебенце е во државна родено.
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  783
  Допаѓања:
  2.512
  Пол:
  Женски
  имам конзерва Новалак за после 6месеци месеци неотворена рок до 2020 на некоја мајка ако треба нека ми пише во приватна
  праќам по карго