1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

И АБ канал се сели пред Владата

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 3 март 2011.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Намерно ја ставив во Насмевка темава, да нема забуни оти ова е смешно :rofl:
    Ајде да одиме сите по ќуки кај што ни должат пари, да застанеме и да протестираме :rofl:
     
  2. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Хах, толку да ми е должен мене некој, не пред влада, и на сред езеро ако треба ќе протестирам.
    Може тебе ти е смешно, ама цифрава со толку нули не е за смеење.

    Секој си има различен начин да си го искаже револтот. Како А1 си го искажува со преноси од пред влада, така и овие. Нели демократска држава сме ?!? :?:
     
    На MiDnIgHtLaDy, mina, GiaMarie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    А што има да протестираат пред владата? Нека наместат шатор пред А1 и таму нека протестираат. Оф Боже, овие плачат за гледаност, смрдат на очај :rofl:
     
    На UbavkaBube и girl1985 им се допаѓа ова.
  4. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Македонија и се е можно. Траги-комедија, ова е нешто невидено бре луѓе, никаде го нема!
    АБканал, работава .........види мамо, види мамо и јас можам пред влада да привлекувам публицитет. Претераа веќе сите.
    Јас не ја обожавам владава ни моменталната политичка состојба, реално ги презирам........ама неможе 1,2....оп пред влада!
    Протестирале затоа што Велија им должел пари, ако има фактури, докази нека му ги бара по судски начин........а ако нема докази за тоа, тогаш и тоа биле нелегални должничко-доверителски односи ;)
    Веќе не ги можам, само топла вода почнаа да измислуваат. Кој стигне може да прави глупости на секој чекор !
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  5. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    А бе точно дека плачат за гледаност. Ама еве ко што си можат А1 да протестираат пред влада, така и они си земале за право да протестираат таму.
    Очигледно тоа им е омилено место на сите.
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас сега ќе застанам пред влада и ќе протестирам оти Петкана ми должи 100 денари! Ајде луѓе што чекате, сите одете таму каде што ви должат пари, застанете им пред двор и викајте УААААААА врати ми ги парите!!! Ако не таму застанете пред влада! Барем и на ТВ ќе ве има, дури можете да бирате и на која ТВ сакате да ве има :rofl:
     
    На julie77, bitter-girl и Lady-PinkHeart им се допаѓа ова.
  7. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Абе ако протестираат пред влада значи дека владата им е крива и должна. Ама ним им е Рамкоски. Па, нека одат пред А1, а може и пред затвор, нели таму е Велија, па нека протестираат. ама мислам дека сакаат малку да го насмеат македонскиов народ, па седнале пред влада ко на излет. Не, сериозно, јас слатко се насмеав кога го чув ова на вестите. Или сакаат да привлечат медиумско влијание или е вистина ова дека сакаат да не насмеат. Не гледам друга причина зошто би биле баш пред влада.
    А, уствари, и добра идеја ми дадоа: кој ќе ми борџи и најмала сума се селам СК пред влада. Па ми борџат бе еј, дур не ми ги вратат парите не си одам !! Па кога можат од АБ канал зошто да не и јас...и сите на форумов!! Само со протести пред влада ќе си ги повратите парите позајмени!!
    Аха, да, малку морген!!
     
  8. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Блонд мене и А1 ме нервираат што се лигават пред влада, првиот пат кога го направија тоа симболично беше ок. Беше до некаде искажување на револт и до некаде привлекување публицитет. Ама веќе ми нема резон сето ова, срамота.......Уште Сител и Алсат фалат пред влада и имаме претставници на сите политички партии хахаха

    А ако се работи за должење на милионски суми, тука нешто смрди! Секоја зделка која е на поголем износ треба да има фактури, потврди и соодветни документи. Ако газдата на АБ канал нема документ дека Велија му должи нешто, тогаш тој криумчарел данок.
    Мореее што се сите итреци, за по еден стап од прв до последен. Ама не се они криви, криви се идиотиве наши тако звани политичари што им дозволиле да си играат како сакаат! :@
     
    На girl1985 и blond им се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Алсат, мора и они да се наместат, според рамковен договор, да не се чувствуваат дискриминирани :D
     
    На lolyta777, LivingGlam и FBI им се допаѓа ова.
  10. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Ако плачат за гледаност да знаете им успева :!: . Првпат слушам за нив, еве сега ќе ги научам :D . Веќе ништо не ме изненадува од нашава ни државичка. Офи I have the same opinion like u :up:
     
  11. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Велија им го начука на сите со се ја*ца и си се смести во удобна келија. :D
    Овие сега коси нека си корнат! Проста маса, нема да ме чуди утре ако излезат некои трети каде АБ се доллжници па и тие да се наредат пред владата.
    Хах.. искрено ми се повраќаше од целава оваа мешаница. Сега зошто нервите ми се при крај слушајки и гледајки по сите можни телевизии се едно те исто ме фаќа едно налудничаво смеење.. :D
    Знаев дека сме заостанат народ, ама до толку ли бе? :x
     
    На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    :D :D :D :D :D :D

    Е не можам веќе :D

    Еве ти фин начин како да привлечеш внимание :D
    Ах, леле - дојдоа петте минути за овие тотални анонимуси :D

    Нц, нц ...

    АБ канал - прв пат слушам :D
     
  13. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Добија медиско внимание, добија популарност, сега нека си одат по дома. Ладничко е, да не настинат! :)
    Туку видов на фб една група, вика „Ако сакаш да си популарен исбрукај се на Идол“. Ама јас би рекла „Ако сакаш да си популарен дај на заем а после барај си го пред влада“.
     
  14. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
  15. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Aко не се лажам сопственик на АБ е Бојо Андревски, кој е близок со Груевски, така што е баш трагикомично :D :D :D
     
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Тој е сопственик на телевизијата :D Леле да не беше смешно ќе беше жално ова. :D
     
  17. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Ајде сите по еден лајк за групата на Оффи да се рашири. Ептен е реална. :D :*
     
  18. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    На сите кога нешто не и е по ќеф одма пред влада. Абе ајде не утепаа со овие глупости. И јас од утре се селам пред влада. Сите утре пред влада таму ќе си ги решаваме проблемите ама нема врска дали се домашни, училишни или финансиски. Леле не сте свесни колку само сум му лута на штркот што ме оставил во оваа чудесна Македонија
     
  19. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Апла провидно е дека е нарачано од ВМРО. Комедии живи :D
    Ама треба некој да им укаже на овие вмровците да бидат малку поиновативни, а не да препишуваат само де од СДСМ де од А1, нека им текне нешто и на нив, еј више досадни станаа. ОГРАНИЧЕНИ УМОВИ:
    Народот протест - ВМРО контра протест.
    Сдсм штрајк - ВМРО контра штрајк.
    А1 протест пред Влада- ВМРО контра протест пред Влада.
    А1 собира потписи потписи за подршка - ВМРО оди со собирање на потписи против А1 (контра потписи :lol: )
    Не за џабе направиле група на фејсбук ,, некој функционер од СДСМ ќе правел свадба во недела. И погодете што?!? ВМРО организира контра свадба.,,

    И да, какви милионски суми споменувате, смешно е и просто како грав.
    Па ова и слеп ќе види дека е со политичка позадина, исто како оној Александар кој закупил 6 билборди да каже дека не бил А1. Еј ти се молам, платил 1300 евра од заштедата, а земал плата 200 евра. Со 200 евра едвај можеш да се прехраниш цел месец. Ама ајде и нека штедел по 50 евра месечно, на човеков му требале 2 години да заштеди 1300 евра за да ги фрли на билборди?!? Кого лажат само незнам. А и кои испрани и болни умови останаа да им веруваат?!?
     
    На tanja6, Offspring, girl1985 и 3 други им се допаѓа ова.
  20. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Хахаххахахха, еј ова е скроз вистина. Секако дека ВМРО ќе организира контра-свадба, па не може СДСМ да е подобра од нив и да прави свадба кога ќе им текне?!!