babylove овошни кашички

КАКO ДА СПУШТАМ АПЛИКАЦИИ НА СД КАРТИЧКА?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од penguin, 26 август 2016.

 1. penguin

  penguin Нов член

  Се зачлени на:
  26 август 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здрaвo,имaм еднo прaшaње..денес ди купив мемoрискa кaртичкa oд 16гб и сегa пaк немoжaм дa спуштaм aпликaции ми пишувa немaш дoвoлнo мемoријa вo телефoнoт ,.сегa штo требa дa нaпрaвaм зa дa спуштaм игри дирекнo мс мемoрискa a не нa телефoн ?
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.681
  Пол:
  Женски
  Мислам дека апликациите не се спуштаат во мемориската картичка туку само во телефонот. Слики и песни, се што имаш префрли во мемориската за да имаш во телефонот меморија за апликациите.
   
 3. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  4.852
  Пол:
  Женски
  Оди во Settings ,потоа одбери App , ќе ти се појават сите апликации ,одбираш пример фб и кликаш Move to SD толку.