КРЦКАЊЕ ПРСТИ

Дискусија во 'Канта' започната од girl.9, 19 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  477
  Значи вака прстите ги крцкам цело време. Некогаш си велам повеќе нема да ги крцкам, но неможам да издржам. Кажете ми како да престанам?! :(
   
 2. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  62
  Kупи си лак за нокти кој горчи ги има во продавниците.
  Едит:Дупла тема
   
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.219
  Допаѓања:
  29.144
  Пол:
  Женски
  Значи пишува крцкање прсти, а не грицкање на нокти па за да пишеш купи си лак за нокти кој горчи.


  А за да престанеш да ги крцкаш прстите на пример можеш да си речеш ќе си купам на пример торта ако успеам да не ги крцкам прстите или нешто слично, но мора малце и психички да издржиш, и јас порано ги крцкав прстите особено кога бев нервозна или изнервирана, со сега можам да кажам дека многу ретко ми се случува еднаш во 4-5 месеци. Се надевам ти помогнав, барем малку. :) ;)
   
 4. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  707
  Допаѓања:
  1.445
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.