1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кавијар маникир

Дискусија во 'Тело' започната од N1ky, 4 јуни 2012.

 1. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  24
 2. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Вакви топчиња се продаваат на бит пазар имам видено.
  Ама во ептен малечки шишенца, за поголеми незнам каде се продаваат
  Еве најдов линк како се прави :)
  http://www.youtube.com/watch?v=GbNdQAsCxMI
   
 3. RainDrop

  RainDrop Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  20
  Како се викаат топчињава? Како да ѓи побарам на бит пазар?
   
 4. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Незнам како се викаат, али ќе ги најдеш таму кај што продаваат лакови :)
   
 5. RainDrop

  RainDrop Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  20
  Си купив, едвај чекам сега да се излакирам :rofl: како да направам подолго да трае да не ми се извадат со прво миење раце или нема решение?
   
 6. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.413
  Допаѓања:
  55.005
  Пол:
  Женски
  Значи прво ќе се налакираш со обичен лак, така подебел слој и уште додека не е досушен налепи од перлите, истури поголема количина во шаката и налепи на ноктот така што ќе го брцнеш прстот внатре и полека да не се ушлакаш. Остатокот од перлите ќе ги вратиш назад. Откако убаво ќе се подзасуши ќе намачкаш топ коат, само внимавај убаво да се засушат и имај на ум дек ќе ти треба сигурно два три часа за убаво да се исушат, сосе топ коатот и се, ако треба намачакј два три пати од него за да не испопаѓаат полесно. Јас еднаш пробав ама само на еден нокт направив немав повеќе трпение, и да не заборавиш, базата што ќе ја намачкаш нека ти биде од најтазе лаковите што ти се, они се сушат најбрзо.
   
 7. Bella2

  Bella2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  5

  Каде ги купи и по која цена?? Благодарам однапред :)
   
 8. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  Аии прв пат читам дека постоело вакво нешто и во МК :tmi: мислев дека се само сликички од нет :!: т.е. уште ги нема во МК
  Бај д вуеј ми се допаѓаат но не многу ,некако на слика (со она ефектите многу поубаво е од реално )и како што пишала погоре Арх комплицирано е, треба мн слоеви лак, 2-3 часа.... и така повеќе сакам да ги гледам на слика
  [​IMG]
   
 9. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.010
  Пол:
  Женски
  Има на битпазар во мали шишенца исто како за лак и се мислам 50 денари. Мислам дека шишенцето не би стигнало ни за едно лакирање на сите прсти.... А и комплицирано е ептен, ќе се изнамачиш за после да ти паѓаат одма едно по едно. Не би сакала.
   
 10. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.252
  Ги гледав истиве по пазарите. Се продаваат во исти шишенца како за лак.

  И не мора на сите нокти да ги правите, може само на по еден од рака како за детал, за да ви потрае. :)
   
 11. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  4.388
  Пол:
  Женски
  џабе ги купив, многу брзо почнаа да ми паѓаат :( Инаку ставив на тој до малиот прст , али се' што е убаво кратко трае :lol:
   
 12. avongirl

  avongirl Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  14
  Вакви ќе има во каталогот 8 на Авон :rofl:
  Само се надевам дека ќе траат и дека ќе бидат поквалитетни.
   
 13. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  4.388
  Пол:
  Женски
  Искрено мислам дека се исти сите, кинески, си купуваат на големо, само менуваат опаковка и ги наплаќаат поскапо. Можеби треба со посебе лепак да се премачка ноктот, кој знае...
   
 14. Kalia

  Kalia Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2012
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  26
  Пред една година имав купено вакви од бит пазар, демек ќе им правам шари на ноктите. Кај се ситни и летаат насекаде, туку и паѓаат по некое време. Таман да облечам фармерки, се уништил ноктот...не дај боже да поминеш со прсти во коса, одма ситни топциња ти се заглавуваат. :@ и ако ставите top coat, полоши стануваат... го губат сјајот и како замачкани се. Јас уште еднаш нема шанси ваков маникир да имам....
   
 15. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.252
  Во Авон се прескапи. :^)
  Затоа која сака да проба, нека си купи на пазар, за 50 ден. ќе пробаш, ќе си направиш ќеф, па и брзо да паднат не ти е криво. :lol: