1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде во моментов би сакале да бидете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  На некое егзотично место , планина , море..? Или можеби на работа?

  Би сакала во моментов да одам на некое топло место...
   
 2. Bamboolina

  Bamboolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  NA doobra zurka so lugeto ato gi sakam...:D
   
  На TheSanjetou му/ѝ се допаѓа ова.
 3. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  249
  nekade so decko mi na vikend na nekoe mirno mesto
   
  На Crna Dama и girl-miri им се допаѓа ова.
 4. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  337
  на добра журкаааааа :lol: :) :D :mrgreen: :P
   
 5. pacuvce

  pacuvce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  So ogled na toa deka imam trimesecno bebe i sum hronicno nenaspana,bi otisla na planina kade cinam deka dva dena samo bi spiela,odvreme navreme bi sedela na nekoja terasa so ubav pogled,bi piela kafe i bi uzivala vo tisinata...
  A sepak,moeto sonce ne bi go ostavila za nisto na svet...
   
  На Betty* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  930
  Пол:
  Женски
  Во некој Welness Spa центар, да се одморам убаво, да си го опраам рамово што ме кине од болка, да се наспијам, да ме масираат, да дремам у џакузи :mrgreen:
   
  На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ivan4eto

  ivan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  ISKRENO BI SAKALA DA SUM SO DECKOMI NA PUST OSTROV SAMA I NIKOGAS DA NE SE VRATAM
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.305
  Допаѓања:
  144.820
  Ох...кај него,да му помогнам да се спакува и да го гушнам.
   
  На krEM4Eto и Moni07 им се допаѓа ова.
 9. Amelie

  Amelie Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  9
  Vo Pariz :arrow: So decko mi ;)
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.221
  Допаѓања:
  42.203
  Плажа, кокосови ореви со коктели, јас и момчето, карипска музика и сончање до бескрај и пливање голи...! 8)
   
  На Crna Dama, verica94 и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 11. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  249
  уффф shelea и јас посакувам да сум на некое такво место :)
   
  На Crna Dama и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 12. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16
  Sakam da sum vo dobro zensko drustvo....na coctail party.... :P
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Како што истура надвор, сакам да сум дома, под ќебе, да гушнам некого, и да уживам во тивка музика, или пак добар филм...
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.407
  Пол:
  Женски
  Jas ednostavno vo momentov bi sakal da bidam vo krevet i nisto poveke...dremam na rabota a ke umram za spienje..aaaaa
   
  На Crna Dama и verica94 им се допаѓа ова.
 15. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Женски
  na havai so decko mi....... :lol: :D :lol: :P :P
   
  На Crna Dama и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 16. srcka

  srcka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  sakam da sum spanija so deckoto
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Vo momentov...
  Nekade daleku od doma zosto ne mozam veke da podnesam site da me kontroliraat(duri i pomalite brat i sestra)
  i da sum so nego mozebi na pust ostrov kade ke sme samo toj i jas da e mnogu toplo a nie da si se razladuvame vo more ili sto i da e okolu nas :lol:
   
 18. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.221
  Допаѓања:
  42.203
  На масажа со ароматични масла. Дечко ми да биде масерот! 8)
  И потоа двајцата да си легнеме во џакузи полно со миризлива пена и да си пиеме шампањ.
   
  На Crna Dama, maleckat6315 и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 19. Snezna-Kralica

  Snezna-Kralica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  некаде сами со дечко ми
   
  На maleckat6315 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  666
  NA RABOTNO MESTOOOOO!
   
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.