1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде има најубава баклава?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Cecyska, 8 мај 2013.

 1. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Каде има најубава баклава?
   
 2. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Каде иа најубава баклава?

   
 3. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Во Слаткарница Рекорд - Гостивар


  кој пробал знае за што зборам

  и пред милион години јадев предобраа баклава грчка!!
   
  На Domino, cocoa28, Iv.girl55 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  ок, имама братучетка во Гостивар и коа ке одам кај неа ке и речам да ми купи баклава.. Иначе фалаа.
   
 5. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.985
  Допаѓања:
  16.564
  Пол:
  Женски
  Во Газиантеп :D
   
  На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Кај е тоа бе?
   
 7. mice83

  mice83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  51
  во Веро на штандот за торти и сладки има навистина прекрасни баклави на кило,разни фкусови со ореви сливи,смокви,вишни и многу други...ептен се вкусни.Но мислам дека на мајка ми баклавата со ореви и лешници е дефинитивно не заменлива
   
 8. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  543
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Женски
  Кај мене дома! ^_^
   
 9. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  9.166
  Допаѓања:
  154.991
  Пол:
  Женски
  Се сложувам за баклавата од Рекорд :D Ама исто и сладоледот..ммм... рајски е :D
   
 10. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Taa oд Веро, не е лоша, ама не е ништо посебно.
  Откако јадев баклава во Истанбул, никоја баквала веќе не ми прави мерак тука.
  Ми кажаа дека имало жени што правеле дома баклави ама по турски рецепт, оригинал.
  Ако најдете такви, мислам дека тоа е тоа најдоброто.
  И баклава со фсцтаци дефинитивно, нема ништо подобро.
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.985
  Допаѓања:
  16.564
  Пол:
  Женски
  Во Турција - абе ја се шалев. Од зет домазет филмот,нели правеа баклави :lol:
   
 12. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.625
  Комшиката прави ептен добри баклави ммммммммммм :P
   
 13. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  На Зет Домазет :D
   
 14. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  :lol: хехехе тогаш во Турција специјално да одам на баклава
   
  На Jule.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 15. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  кај мене дома
   
 16. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  ако има кај тебе дома тогаш давај го рецептот од мајкати :rofl:
   
 17. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Кај нас најубава баклава до сега имам јадено во Аладин - арапскиот ресторан, со ореви (и ф`стаци ми се чини беше) е одлична, ама со урми е оргазмична! Совршенство! До сега никогаш немаат штедено на мастраф - него баш напротив, ставаат доволно многу, а и општо баклавата е предобра, во однос на кори, вкус, итн.
   
  На Cecyska му/ѝ се допаѓа ова.
 18. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Кај една другарка моја. :D
  Шала на страна, ама стварно најубава ја прават :D . Ај нека им дојде некој празник да направат и да ме викне на баклава :D
   
 19. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Во слаткарница :P
   
 20. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  МНОГУ БИ САКАЛА ДА ПРОБАМ БАКЛАВА СО ФСТАЦИ .. СЕ НАДЕВАМ ДЕКА НАСКОРО ЌЕ БИДЕ :lol: