Каква боја на коса ви одговара?

Дискусија во 'Коса' започната од girl-miri, 8 февруари 2012.

 1. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.677
  Пол:
  Женски
  Zдраво. Gледав на странава за коса и ненајдов тема за:
  Kоја страна ја знаете и сте ја користеле за да видите каква боја на коса ви одговара. Jас сум пробала преку тааз.цом Nо немасе некоја добра понуда од ова страна. Aко знаете некоја друга писете!. :) поз
   
 2. malo-bebe

  malo-bebe Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  Mенувајне на бојата преку нет?!.

  http://www.thehairstyler.com/virtual-ha ... style-page

  ова бас е добра...али незнам како да се регистрирам и како да ставам слика моја?? :o ако знае некој нека писе
   
 3. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Mенувајне на бојата преку нет?!.

  http://www.picnik.com :)
  ако незнаеш како: стај си слика кај шо пишува Upload a photo и иди во Edit, па во Touch-Up и кога ќе ти се отвори, врти ги ефектите и најдоле го имаш тоа Highlights, си бираш боичка и со маусот помини низ косата и после стисни Apply и на крај Save & Share, кликни на Save photo за да ти се зачува кај што сакаш :)
  мислам дека бев доволно јасна и дека ќе ти послужи ;)
   
  На Dzulija* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SheWhoMustNotBeNamed

  SheWhoMustNotBeNamed Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  Mенувајне на бојата преку нет?!.

  иди на ribbet.com, uпload photo и touch up
  ке се снајдеш ;)