1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква промена мислите дека треба да направам со мојата коса?

Дискусија во 'Коса' започната од miss-sunshine, 31 јануари 2013.

 1. miss-sunshine

  miss-sunshine Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Здраво Ladies :)
  Значи мојата коса е долга во паралела со дијафрагмата, а бојата е светло лешникова.
  Ми треба некоја промена која што не би се состоела во екстремно кратење, туку во промена на боја.
  Бтв, имам темни очи и прилично темен тен :)

  Некој совет??
  Ви благодарам :*
   
 2. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  Каква промена мислиш дека треба да направиш со твојата коса ? :)
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.948
  Допаѓања:
  103.426
  Пол:
  Женски

  Ако ти е тенот потемен си помислила ли да се офарбаш црвенокоса? :)
   
  На redheaded му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.399
  Пол:
  Женски
  Ишишај се (избричи се) "лустер", да не му ја мислиш многу што како, вака мирна глава.
   
 5. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  Браво за вас, многу и годеа советите. |(
  Ако не ви се свиѓа темата, можете да ја прескокнете, т.е едноставно да не ја читате. Секој можи на форум да се однесува како светот околку него се врти, демек се знае. Господ да чува.
  Он топик. Можеш да си направиш некои прамени посветли (накај плаво) и потемни (накај кафе темно) и повеке ке ти дојде до израз косата...позз
   
  На Elena..T, SimonaTino и miss-sunshine им се допаѓа ова.
 6. CocoLady

  CocoLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  159
  Да ти кажам би можела некако да ја ишишаш на пример на степен и офарбај ја некоја друга боја што ти би сакала .. :)
   
 7. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  1.753
  Пол:
  Женски
  незнам за тебе..Но јас мислам вакво нешто да направиш.. (сепак ако немаш повеке од 25 год ;) )
   

  Прикачени фајлови:

 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  можес да ставис некоја фото од твојата коса :) мислам би добила подобри совети(барем од мене) :)
   
 9. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Може ќе прочитате, може не ама сакам да прашам :lol:

  Јас сум бринета со долга коса и ми е скоро рамна. Природната ми е виткана (не премногу, убави локни имам кои почнуваат од самиот корен, не се ситни така накршени се и преубаво изгледа). Одам често кај една фризерка што ме фенира и си ја исправувам понекогаш за да имам и права коса. И така ми стои убаво. Имам мало лице. Косата ми е ПРЕУБАВА и си ја обожавам но, сега е жешко и пошто неможам да ја носам пуштена оти ми е густа и долга, ја носам во репче. Ама џабе ми е репчето коа ми е долга косата и исто ко да не ми е врзана. И плус тоа сакам да сменам оти долго време ја носам долга а преубава ми е. Ќе ми стои и кратка до коса до под раменици ама сепак не ми е сигурно.

  [​IMG]
  Инаку вака ми е виткана само замислете долга и бринета. Е сеа ако ја скратам може да се разбушави или да биде погуста и страв ми еее :sweat: Инаку не ми викајте да ја фарбам, к'на да и ставам, колор шампон, шатирање, прамени, омбре оти сум алергична и не поднесувам никаква боја за коса :worried:
   
 10. alexsandraa

  alexsandraa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  737
  Пол:
  Женски
  Девојки дај кажете нешто слично на колор шампонот, што паѓа постепено со секое миење ама не толку брзо како колорот. Во парфимерија ми рекоја да земам фарба со амонијак и се мијала како колорот, само подолго ја држела бојата.. Дајте некој совет, или препорачајте ми нешто :roll:
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Имам долга црна коса до половина. Но сакам да ја скратам до раменици...би одела и на пократко ама после нема да можам ни во најмало репче да ја врзам. Значи сакам онаа должина во која ќе можам макар мало репче да фатам на жешково. Утре си закажав да одам на фризер,....а немам никаква претстава како да се шишам...ве молам дајте некоја идеа, слика...
   
 12. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.713
  Пол:
  Женски
  ^
  Па Сноу еве нешто од мене онака чисто колку да имаш некоја замисла.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  А ако сакаш да видиш на твоето лице како ќе стои некоја форма на коса и друга боја, може знаеш за страницава, а може и не, па еве тука можеш најубаво да видиш како ќе ти стои некоја форма на косата, јас така правам :lol: :rofl: http://www.taaz.com/
   
  На Dimkovska123 и Snow-Queen им се допаѓа ова.
 13. susi

  susi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  здраво сакам да направам промена со косата да сменам малце, а бојата ми е наки темно кафена , долга ми е некаде половина до грбот, и имам зелени очи ,овална форма на лицето и косата секогаш ја носам пуштена. не ја фенирам но малку ми е разлетана сакам да ми е мазна. некој совет од вас шо ќе ми стое некое фризурче. :) фала однапред