1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков е стилот на вашата љубов

Дискусија во 'Врски' започната од rici.aaaaa, 7 јуни 2012.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  Сите знаеме дека љубовта е најубавото нешто сакаме да ја подаруваме и примаме но понекаш таа доаѓа во различни облици,бидејќи сите не ја доживуваме исто.Како што меѓусебно се разликуваме така и љубовта има различни сфаќања тумачења и доживувања.
  1.Поигрување со љубовта-поточно со чуствата на партнерот.Сака да ја има цела контрола и да доминира,доколку се спротиставиме и укажеме не се подобрува туку едноставно и без проблем пронаога друг партнер и повторно ѓи искористува неговите слаби точки
  2.Длабока Вљубеност-Ова е љубов со голема емотивност и физичка приврзаност.Ја идеализираат љубовта и секогаш се чуствителни и благи.
  3.Посесивна Вљубеност-оваа љубов носи повеќе штета отколку корист.
  Еден од партнерите губи контрола а другиот има чуство дека го загубил сопствениот идентитет.Оваа љубов е полна со љубомора,неразумни одлуки и голема емотивна ранливост.
  4.Мирна и Сталожена љубов-по позната чекор по чекор.Запознавање па пријателски прошетки,па следи романтична љубов.
  5.Заштитничка Љубов-Исполнета со внимателност,грижливост,оваа љубов е нежна и со многу чуства.
  6.Логична Љубов-Секогаш приземјени најпрво размислуваат емоции во втор план.оваа љубов се потпира само на логичко размислување.
  7.Материјална Љубов-Најважно е ако парнерот да е материјално осигуран,тогаш се е во ред
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  Највеќе одговара под број 2 :wasntme:
   
 3. taznatajbg

  taznatajbg Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2011
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Нешто измеѓу 2 и 3
   
 4. leptir1

  leptir1 Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Помеѓу 2 и 4 може да се каже ;) :) :^)
   
 5. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  317
  Мешавина на 2,3 и 5 :D
   
 6. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.912
  Искрено ни јас во овој момент не знам во која категорија да ја ставам...
   
 7. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Малку од 2, малку од 4 и малку од 5 :lol:
   
 8. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.436
 9. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.116
  4.Мирна и Сталожена љубов-по позната чекор по чекор.Запознавање па пријателски прошетки,па следи романтична љубов.
  5.Заштитничка Љубов-Исполнета со внимателност,грижливост,оваа љубов е нежна и со многу чуства.
   
 10. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
 11. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  568
  Во последно време-највеќе одговара бројот 3.
   
 12. xoxo.Martina

  xoxo.Martina Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  198
  4.Мирна и Сталожена љубов-по позната чекор по чекор.Запознавање па пријателски прошетки,па следи романтична љубов.
   
 13. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.535
 14. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.661
  Пол:
  Женски
  6.Логична Љубов-Секогаш приземјени, најпрво размислуваат, емоции во втор план.Оваа љубов се потпира само на логичко размислување.

  Изгледа ова ни одговара најмногу, затоа и не ни оди баш најдобро периодов, мислев дека сакам ваква љубов како што е опишано горе, ама сега сфатив дека не сакам.Штета што тој не го сфаќа или едноставно не го сака истото како мене |(
   
 15. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  .......... :* ....за жал мојата љубов е ваква....и двата сме исти и се повредуваме нонстоп.. :lol: .
   
 16. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  4.267
  Пол:
  Женски
  Малку 2 и малку 5 и малку 3 :?:
   
 17. sandramnmp

  sandramnmp Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  првин 4 послем 2 ;) ;) ;) ;)
   
 18. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Помеѓу 2,3,4 и 5 односно од се по малце :)
   
 19. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Па сега за сега 3 и 5
   
 20. mihaaaa

  mihaaaa Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  4.Мирна и Сталожена љубов-по позната чекор по чекор.Запознавање па пријателски прошетки,па следи романтична љубов.