Каков секс - анален или вагинален?

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 26 јануари 2010.

 1. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  31
  кој секс е подобар анален или вагинален ???
   
 2. SLATKA23

  SLATKA23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  vaginalniot definitivno, zasto analniot e mnogu bolen.
   
 3. dumbal

  dumbal Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  17
  За мене сите видови на секс се убави, дали се работи за орален, вагинален или анален.
  Најмногу зависи од расположението и желбите на двата пара(машко и женско) 8)
  Сум ги пробал сите можни начини на секс, сепак предност му давам на оралниот- закон е :inlove:
   
 4. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.067
  Пол:
  Женски
  Една од ретките сум дефинитивно !
  Преферирам пред се анален ...а на второ место ги ставила вагиналниот и оралниот :)
   
  На zekzeki, turbulentno, smigool и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  501
  На почетокот аналниот е болен, да, но со тек на време како што стануваш поопуштена тој станува се поголемо задоволство. Сепак, на прво место би ставила вагинален, па орален, па анален.
   
 6. dumbal

  dumbal Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  17
  Мислењето е избришано од модератор.

  Опомена:
  Кога веќе сте решиле да ги пишувате сите ваши мислења во категоријата „Секс“, правете го тоа на многу покултурен начин. Во спротивно, ќе бидете банирани.
   
 7. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  подобар и повеќе се ужива во вагиналниот (барем за мене), иначе имам пробано и анален, ама мн боли и + не ми прави некое задоволство, мада има девојки кои уживаат и во него :)
   
 8. marina.baby

  marina.baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  44
  Мене посекси ми е анал, кога го чуствувам како ми влегува во газето уште толку ме пали :lol: :lol: :lol:
   
  На star83 и Tina2017 им се допаѓа ова.
 9. Miss-Marla

  Miss-Marla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  1. вагинален
  2. орален
  3. анален
  :)
   
 10. dumbal

  dumbal Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  17
  во врска со ова тема, вака би се изјаснил:
  1 орален
  2 вагинален
  3. ако преферира партнерката не би ја одбил да и го напраам кефот
  :D
   
 11. tina-lina

  tina-lina Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  5
  хахаха типично машки одговор :D браво :*
   
  На 1234567890111234 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MadHatter

  MadHatter Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  29
  Еден комбо? (за носење) може? :lol:
   
 13. tatjanceto

  tatjanceto Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  8
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.207
  Допаѓања:
  41.273
  дај шта даш :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :lol:
   
 15. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.710
  Не дека ми пречи аналниот секс, далеку од тоа, баш уживам и во него. Но сепак предност му давам на вагиналниот. :)
   
  На Tina2017 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603
  можеби и ке ми се смени мислењето но во никој случај не сакам анален!!
  Секогаш се гадам од самата помисла дека од таму ми искача Г**** и едноставно многу ми е гадно..
  Еден човек викаше имајки ја вратата ти сакаш од прозор да влезеш.. јас си стојам на ова дека аналниот отвор е за друга употреба но не знам ете читам дека повеќето пробале и сосема им е нормално но мене не!!
   
 17. diskretenbt

  diskretenbt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  ги обожавам сите три и сите три си имаат своја убавина
   
 18. toxiccandy

  toxiccandy Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  остај што е болен, аналниот е и многу нехигиенски. преферирам вагинален, во него повеќе уживам .. :angel:
   
  На Kurosawa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно вагинален..оралниот не го ни сметам за секс
   
 20. dryad

  dryad Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2011
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  54
  Во малото УШЕ СЕКСОТ Е НАЈБОЉИ ИЛИ ВО ЛЕВА НОСНИЦА/НОЗДРВА!