Каков тип на коса имате?

Дискусија во 'Коса' започната од SexyDarling, 26 јули 2011.

 1. SexyDarling

  SexyDarling Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Нова сум на форумов,па по цел ден нешто читкам и барам :) ама работата е што не знам каков тип на коса имам, незнам како да познаам дали ми е сува, нормална, за мрсна не верувам.
  п.с. се извинувам ако веќе ја има темава.
   
 2. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  8.078
  Пол:
  Женски
  Нормална, на моменти сува, при миење чиниш упива вода! :rofl:
   
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.805
  Пол:
  Женски
  Нормална коса долга права :)
   
 4. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Јас имам никаква коса...бујна ми е ни права ни виткана...

  ужасна во секој случај
   
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Нормална коса имам, не е сува а уште помалку мрсна. Долга и права. :)
   
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Кратко и јасно- БУФ.
  Средна големина.. малце по-дугачка, се мрси на секој 2-3 ден. Брановидна.|(
   
 7. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.755
  Допаѓања:
  119.404
  Виткана- иако секогаш ја пеглам ретко кога можат да ме видат со виткана.
  Инаку многу ми е сува, и две недели да не ја мијам иста останува. Од таа страна немам никаков проблем да ми се мрси на 2-3 дена.
   
 8. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  мојата е природно виткана [​IMG]

  дефинитивно сакам права и мазна коса со шишки но .. |(
   
 9. SexyDarling

  SexyDarling Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3

  мхм,значи мојата е слична како твојата, нормална, знае да забега понекогаш да биде сува..сепак фала што ми појасна :)

  иначе мојата е долга до половина,рамна.
   
 10. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  2.677
  Пол:
  Женски
  Мојот најголем украс!!! :inlove: Квалитетна , густа права.Се мести како што ќе и кажам ич немрда.
   
 11. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Хммм... нормална, малку е оштетена и сува, ама ќе го средам и тоа.
   
 12. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  сува и кадрава
   
 13. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.623
  исто :)
   
 14. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.924
  Допаѓања:
  6.373
  Пол:
  Женски
  меко косе имам
  неможам да речам дека ми е оштетена можеби малку на врвовите но добро ја пазам оти проблематична ми е не ја малтретирам оти ретка ми е и мн.брзо се мрси таквата коса
  ја мразам само дека ми е мека
   
 15. Marcey

  Marcey Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  943
  Бујна кадрава коса, не ми се мрси немам такви проблеми. :) Кога ја мијам и мојата мислиш упива вода.
   
 16. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  и си ја мразам!! :envy:
   
 17. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  2.483
  Пол:
  Женски
  Гривеста, густа, без форма кога не е извиткана, испеглана, исфенирана. Плаши невини луѓе, затоа не си дозволувам да излезам со штотуку измиена, распуштена и несредена коса.

  Цврста е до немај каде, долга и лесно се оформува за моја среќа. Што значи, ако ја испеглам, ми стои испеглана до наредно бањање, ако ја извиткам исто. Не се исправува и не се витка веднаш. Затоа мислам дека највеќе ја сакам. :D
   
 18. QueenB

  QueenB Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  49
  Хм...па нормална но можеби малку сува на врвовите, поради почестото миење сега за време на летото и поголемата изложеност на сонце но и тоа ке го среди мојот фризер кој си го обожавам :rofl:
   
 19. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Мојата коса е дива :D Долга,права и многу лоша...ако ја мотам ми треба 2 часа а потоа за 1 час ке ми паднат локните :D :fubar: заборавив да кажам дека скоро секој ден ја мијам бидејки много ми се мрси |(
   
 20. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  30
  мојата е многу сува коса