1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков тип на луѓе ве привлекуваат сексуално?

Дискусија во 'Секс' започната од WildMk, 3 јули 2018.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.685
  Допаѓања:
  283.076
  Ме интересира, какви партнери ве привлекуваат, кога станува збор за секс?
  Какви преференции имате во однос на изглед, карактер, однесување итн?

  Мислам дека сите имаме различни афинитети и не привлекуваат различни типови на луѓе.

  Што се однесува до мене, сакам паметни мажи, кои се начитани и знаат да разговараат на било која тема. Бидејќи флертувам по дифолт, и често зборувам двосмислено, мора да може да ме следи во флертот и да ми ги разбира досетките. Битно ми е да знае Англиски јазик, бидејќи често зборувам и на англиски, посебно, за време на секс. Сакам да е либерален, без предрасуди, искрен и отворен за да можам полесно да се опуштам.

  Физички ме привлекуваат, високи, црни, крупни мажи. Повозрасни од мене, или барем на моја возраст. Мислам дека цел форум веќе го знае ова :D

  Има и други ситници. Како ќе ми текнува, ќе додавам натаму :)

  п.с. Ги разгледав сите теми на подфорумов, не најдов ваква.
   
  Последна измена: 3 јули 2018
  На staycalm, SunnyGirl2, LoLa96 и 26 други им се допаѓа ова.
 2. Дискретниот

  Дискретниот Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Машки
  Мене дискретни партнерки :D hahaha
   
  На КикиМаус, Dadusicka, Lolo5 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.685
  Допаѓања:
  283.076
  Ти пишува тоа и во аватарот, и во никот... не беше тешко да се предвиди :)
   
  На crimson и Lolo5 им се допаѓа ова.
 4. Дискретниот

  Дискретниот Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Машки
  Ја да си кажам , да не има забуни башка пишува дека јас сум Дискретен, а не дека сакам дискретни
   
  На Dadusicka, Lolo5, stetoskop и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Rebecca_R

  Rebecca_R Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.081
  Допаѓања:
  55.702
  Пол:
  Женски
  Бањани.
   
  На staycalm, brazilia, dejziii и 17 други им се допаѓа ова.
 6. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.771
  Пол:
  Машки
  Секси женски.
   
  На Desi1991k и Lolo5 им се допаѓа ова.
 7. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  Нормални ;) секси , паметни:P
   
  На MarijanaKolevska, AliciaSilver и Lolo5 им се допаѓа ова.
 8. Атриом

  Атриом Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  427
  Пол:
  Машки
  Да дефинитивно либерална девојка, да е паметна, лирички подкрепена, тетоважи, дрскост, никако турбо-фолк, висока,газлеста да е инаетџика и да сака да се расправа, пошо не знам за вас, ама мене ми е ултра секси коа она е љута и ми се дере, а ја се смеам и ја гледам зашо таква ми е нај слатка!
   
  На LoLa96, ku4ence, hermosa и 4 други им се допаѓа ова.
 9. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.162
  Допаѓања:
  71.935
  За да ме привлече некој сексуално, прво треба психички да ме привлече :tmi:
  Тоа значи, да ми посветува внимание, грижа и сите останати критериуми кои јас ги имам за да можам да верувам некому
  Не сум личност која може да се препушти на моментална страст...

  Физички критериуми немам некои посебни, сум имала и плави и црни и високи и ниски симпатии :headbang:
  Единствено ,,паѓам" на прикриен шарм и насмевка...
   
  На ku4ence, AliciaSilver, PaLaVa и 10 други им се допаѓа ова.
 10. honest girl

  honest girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  1.653
  Пол:
  Женски
  Физички различни ме привлекувале до сега немам одреден тип се зависело од карактер и став, можам посебно да издвојам дека самоуверени машки ме привлекуваат али не лажна и неоправдана самоувереност која што се почесто за жал ја среќавам, у тој случај одбивни ми се.
  Интелигенција ми е клучен turn on без тоа ништо не правиме!
  Углавном шармантни со смисла на хумор нејќам ептен сериозни ко намќори :D и искрени се разбира!
   
  На ku4ence, AliciaSilver, PaLaVa и 11 други им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.685
  Допаѓања:
  283.076
  Средено!
  Фала ти @RainBow , за брзата реакција :*
   
  На A.27, Lolo5 и Атриом им се допаѓа ова.
 12. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  485
  Пол:
  Машки
  На прв поглед кога ќе ја видам, сакам да е природна и чиста. Со природна коса и убави заби.
  Интелегентна и спонтана, со не толку висока самодоверба.
  Физички и не ми е битно каква фигура има, но доколку има секси облини тоа би било плус.
   
  На hermosa, Плавуша123, Lolo5 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Атриом

  Атриом Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  427
  Пол:
  Машки
  Перверзен ум секако, да ме соблака, а да не мe допира.
   
  На ku4ence, LoveRain, sj *O* и 9 други им се допаѓа ова.
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  18.836
  Допаѓања:
  306.116
  Пол:
  Женски
  :clap: тоа е таа добитна комбинација :clap:
   
  На sj *O*, Doozy, crimson и 6 други им се допаѓа ова.
 15. DaftPunk

  DaftPunk Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2013
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  73
  Да не е многу паметна, да ми се смее на шегите и да не е постара од 23
   
  На BoneMachine и Lolo5 им се допаѓа ова.
 16. Атриом

  Атриом Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  427
  Пол:
  Машки
  За мене, нема нешо боље, али се согласуваш со мене дека е и малце реткост тоа?...а не би требало никако!!!!
   
  На tari и Lolo5 им се допаѓа ова.
 17. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  18.836
  Допаѓања:
  306.116
  Пол:
  Женски
  ама тоа не се учи..со тоа се раѓаш.Не го може секој :)
   
  На tari, sj *O*, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Атриом

  Атриом Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2018
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  427
  Пол:
  Машки
  Колку добро го кажа.Браво.
  Ми нема подобра комбинација од таков маж, а и понежната половина да е по перверзна! :inlove::inlove:
   
  На tari, sj *O*, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.685
  Допаѓања:
  283.076
  Зошто 'Со не толку висока самодоверба?

  Зошто да не е многу паметна?

  Многу се секси таквите, ама се ретки, како што рече @joy1 , а и можат да бидат и опасни.
   
  На sj *O*, Doozy, Lolo5 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  18.836
  Допаѓања:
  306.116
  Пол:
  Женски
  @WildMk ,на кој начин таквите жени би биле опасни? :)
   
  На Lolo5 и Атриом им се допаѓа ова.