1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како би изгледале хороскопските знаци еден ден заедно

Дискусија во 'Канта' започната од RockNroLLGirL, 28 јануари 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.523
  Допаѓања:
  5.056
  Пол:
  Женски
  6:00 Девицата станува и пред туширањето го чисти тоалетот. По перењето на заби, четката ја става во стерилна кесичка и ја остава на посебно место подалеку од сите останати.

  6:15 Јарецот станува и го исклучува бојлерот. Истече терминот за евтина струја.

  6:20 Водолијата оди на утринско трчање.

  6:30 Вагата и лавот се пред огледалото и се во расправија за хидратантната крема и гелот за коса.

  6:40 Бикот појадува Нутела со супена лажица.

  6:45 Стрелецот станува и го вклучува бојлерот.

  7:00 Ракот прави сендвичи, Девицата цеди свежи сокови, а Близнакот е во кревет со мобилниот телефон.

  7:05 Скорпијата ја крши вратата од тоалетот - Вагата излегува смртно навредена со несесерот во рака.

  7:10 Овенот станува и ја вклучува стоперката.

  7: 11 и 45 секунди Овенот е истуширан, облечен и мавта од скалите. Ја исклучува стоперката.

  7:15 Бикот со лажицата уште шкрипи по теглата. Нема веќе Нутела.

  7:20 Вагата и Лавот повторно имаат расправија пред огледалото, последна пред да го напуштат домот.

  7:30 Водолијата се тушира со ладна вода, Јарецот повторно го исклучил бојлерот.

  7:40 Сите излегуваат.

  7:50 Близнаците се враќаат, го заборавиле паричникот.

  8:00 Рибите се будат и сфаќаат дека се заклучени во станот.
   
 2. Blue.Ribbon

  Blue.Ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2013
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  78
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.