Како би му пристапила на човекот од твоите сништа?

Дискусија во 'Сингл' започната од kike19, 8 октомври 2013.

 1. kike19

  kike19 Активен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Како би му пристапила на човекот од твоите сништа?
   
 2. badlove

  badlove Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  За да знам дека е човек од моите сништа веќе ќе му имав пристапено и обратно, хаха, мораш првин да му го знаеш карактерот, се е џабе ако е глуп, ако не те разбира и ако не те сака.
   
  На teffi.tkm му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.611
  Допаѓања:
  48.913
  Пол:
  Женски
  Никако не би му пристапила. Ќе правам некои обиди да ме забележи и тој да ми пристапи.
   
  На KejtV му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.601
  Пол:
  Женски
  Здраво, ти си ретардиран колку мене, мило ми е што се запознавме. :)

  (ако го знам по карактер... а така некако беше и пристапувањето кон дечко ми... ама рано е да се види дали тој е тој од соништата)
   
 5. johnnys.girl

  johnnys.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2016
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  84
  ќе го донесам во ситуација тој да ми пристапи:lol::inlove::inlove:
   
 6. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  Ke cekam on da mi pristapi :)
   
 7. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.621
  Допаѓања:
  108.179
  Не сум тип кој чека само некој да ми пристапи, па моменталниот ми е баш од соништата па знаејќи дека карактерно го знаев, едино знаев дека е пријател на мој пријател. Сакајќи да го „расонам“ I played the poke game + скокоткање.
  Кога и да збораме за то ми вели дека то не успеа, дека било зошто сериозно сум му се допаднала, дека ако друга го малтретираше немаше да бидни ама јас сакам да вервам дека се е до мојот poke game. Имам многу лоши флертовачки вештини па не сум многу адекватна за темава :lol: :lol: