1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го задржам само за себе?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Blondydevil, 2 јуни 2011.

 1. Blondydevil

  Blondydevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  46
  Pa vaka, devojki, nova sum na forumot i mi treba sovetce. :) Mi se sviga eden decko veke podolgo vreme, i za moja nesreka, se zacepav bas vo bukvalen zenskaros. |( Se muvame, super ni e zaedno, no samo na muvanje sme iako mislam deka vo posledno vreme nemozam da go izvadam od glava i nesakam da go prifatam faktot deka mozebi se zaljubuvam... :( Svesna sum deka sum samo edna od nizata na devojki koi defiliraat vo negoviot zivot, no sakam da bidam edinstvena :devil: Neodamna doznav deka imal ednogodisna vrska so edno devojce vo koja sto navidum bil ludo zaljuben ama povreden i mislam deka poradi toa mozebi se plasi da se zaljubi... kako da mu go privlecam vnimanieto ? Srcki, kako se spravuvate so zenskarosi :D :D :* :*
  [mod-kirilica:1jmodtxm][/mod-kirilica:1jmodtxm]
   
 2. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
 3. sonce7

  sonce7 Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Ако ви е судено да бидете заедно , значи ке бидете , дај се од себе , бори се за него, постојано му ѕвони , пишувај му на фб ,кажи му дека го сакаш , и со текот на времето ќе ја заборави неговата бивша......а за тоа што е женскар не му се секирај , за секој женскар има барем по една девојка што ке се заљуби во неа , можеби ти ќе бидеш таа ,се зависи од тебе поздрав , се најдобро :*
   
 4. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Aко навистина го сакаш ..кажи му го тоа..дека ти значи,дека го сакаш и дека ти е страв да не го изгубиш..Биди отворена со негоо..Машките сакаат искрени женски..Гуд лак ;) :* :)
   
  На Mia.MGK му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Angellche14

  Angellche14 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Кажи му дека го сакаш,бори се за него.Секое машко има своја слаба страна,девојката што ја сака.Пишувај му на фб и слично,нека се заљуби во тебе..
   
 6. Sharlot-1

  Sharlot-1 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Биди она што си , во ниеден случај не зборувај за бивши , биди забавна , насмеана , покажи ја својата секси страна , hot and cold пали секогаш, ако знаеш како,ако веруваш во себе.
  А со „женскароши„ , е па направи да мислат дека ќе добијат се од тебе ,а всушност ... DUMB HIM! :)
   
 7. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.149
  Девојче нема како да го задржиш за себе ,убаво ти кажале другиве девојки биди забавна ,насмеана итн.бори се за него но од искуство ти кажувам некогаш ќе сториш се за да го задржиш за себе и да успее врската но нели тој не ја сфатил посовреме твојата вистинска вредност џабе е ...Повеќето момци таа нежност , добрина и љубов што им ја нудиш ја злоупотребуваат и потоа си поигруваат со чувствата,те погазуваат како личност затоа што конечно сфатив дека за нив си само освоен трофеј и ништо повеќе .Ти веќе имаш посилни чувства спрема него ,но ако тој продолжи да мува и натаму други девојки во целата приказна со сета љубов кон него ти ќе бидеш повредена .Такви типови не се менуваат. До пред две недели имав таков за кого се сторив ,се борев за него а само добив камења по глава . Ти посакувам секое добро поздрав.
   
 8. inlovegirl2015

  inlovegirl2015 Нов член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  So blondydevil imam slicna situacija. Zapoznav edno momce koe prv pat go gledam vo zivotot i pocna da mi se dopagja. Jas toa go kriev, ne sakav ''najdobrata drugarka'' toa da go znae. Arno ama, ''drugarka mi'' mu pratila sliki od mene i nea kaj nego u inbox i mu kazala deka jas sum go svigjala. Toj vrati: e ako de. Mi bese mnoogu sram bidejki neznae deka navistina go svigjam. I kako da mu pisam na chat deka sum porazlicna od drugarkata moja, bivsa, so nadez deka nema da me blokira na fb??
   
 9. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.851
  Допаѓања:
  217.645
  Пол:
  Женски
  Ужас ејј, навистина тешка ситуација. Ццц:headbang:(facepalm)
  Како да му пишеш?
  Уклучи интернет, па фејзбук, па чет, и со раце прокуцај врз тестатурата "јас не сум како мојата другарка" и кликни сенд.
   
 10. Beb4e..23

  Beb4e..23 Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  se zapoznavme vo noken klub i toa na denot na negoviot rodenden..toa e super i od togas se gledam 2-3 pati nedelno ama ne mu teknuva nikako da mi se javi znaci jas sum taa koja prva pocnuva se i koga ke mu kazam deka ne mi e zgodno postojano da go zamaram toj kazuva izgovori deka ima mnogu rabota ,zafaten i slicno ..Sakam da mi pomognete ...Jas se somnevam vo nego.Dali e mozno dae izneveruva? Veke 2 meseci sme zaedno..
   
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.059
  Пол:
  Женски
  Изгледа дечкото не го смета вашето за врска, па затоа и не гледа потреба во тоа да ти се јавува. Инаку немора да значи дека ако има работа или е зафатен дека тоа е изговор. Можеби ти само си го сфатила тоа како врска во буквална смисла, а тој не.
   
 12. Beb4e..23

  Beb4e..23 Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  pa toj postojano koga i da se vidime mi veli deka sum mu falela i deka ednostavno bil sreken sto me zapoznal mene ama i jas mislam deka ne e bas zainteresiran...
   
 13. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.851
  Допаѓања:
  217.645
  Пол:
  Женски
  Следниот пат прашај го искрено кои му се намерите со тебе, кажи му дека сакаш да си на чисто, ако бидува работата да биде салам, ако не да не ти го губи времето и чуствата. Ако продолжи исто барали го со време.
   
  На Beb4e..23 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Neznam1

  Neznam1 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  POZDRAV do moite feminki. I jas s e naogam vo slicna situacija, se zapoznav so eden decko na prv pogled mi se svigashe onaka fizicki na slika, podocna vidov i drugi sliki i ne beshe nesto narocito deckovo. Ali onaka jas povredena i osamena od prethodnata vrska si barav drustvo pa razgovaravme mi beshe zabavno, nekako imav custvo deka imame dosta zaednicki raboti i beshe uporen, interesen. Normalno izraziv zelba da go zapoznaam. bese leto, bazent, sonce i celata situacija toj ja iskoristi pa da mi vleze pod koza. Eve veke 5 meseci se gledame. na pocetokot mi bese zabavno se dodeka ne doznav poveke detalji za nego. Ustvari i ne ni pomisliv deka ke NEMOZAM da go izbrisam od glava. Me povreduva faktot deka toj otvoreno mi kaza deka ima nesto sto mu smeta kaj mene i deka nemoze da planira nekoga dolga vrska ama ete veke 5 meseci trae toa. Plus mi kaza deka sega pocnal da izleguva so druga ama i kaj nejze nemozel da go najde seto ona sto go bara. Koga mi go kaza toa mu rekov deka nema sto da se gledame poveke, ne go kontaktirav edna nedela, slucajno ili namerno se vidovme na zabava mi rece treba da se videme sme se zaboravile. Posle toa uste dve nedeli ne go kontaktirav e eve go se pojavi pak pisuva da izlezeme onaja na muabet. Celo vreme toplo-ladno igrame. A imam mnogu dodvoruvaci, a neznam sto sum se zapnala vo nego. kako nekoja magija sekoja den mislam na nego, si mislam sto se glupiram ama srcevo mi vika moze toj e vistinskiot a razumov mi vika ostavi go ne e za tebe. Imam dilema so samata sebe. SOVET!!
   
 15. Neznam1

  Neznam1 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Edno e bitno, dali ti licno si go visla so druga, i dali toj licno ti priznal deka e so druga, ako odgovorot e NE togash mislam deka treba da se potrudish da go zadrzish ako ti se sviga. Kako sto veke edna od feminkite spomna probaj so toplo-ladno. Kontaktiraj go ednash, ne se otkazuvaj probaj po nekoe vreme pak i pak e veke po 3-4 pati ako ne reagira mislam deka nema potreba da se trudish poveke. Posle toa ostavi na vremeto da pokaze. Zavrti nova stranica i uzivaj vo zivotot, zapoznavaj drugi luge, prijateli, posetuvaj casevi nekoj, druzi se izleguvaj zabavuvaj se. Neli sve se slucuva so pricina... :)
   
 16. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.851
  Допаѓања:
  217.645
  Пол:
  Женски
  Абе девојче каков совет ти овде бараш кога решението за проблемот ти се подразбира што треба да направиш.
  Зошто дозволуваш на некого да си опција не знам? Зошто дозволуваш тој да си го ладе со тебе а ти и пак и пак да се навраќаш?
  Тоа што сееш и си го жнееш сега како што гледаш.
  Тој уведел каква си е се знае дека се му се може и му е дозволено па ќе си оди со која сака и ќе си се перчи пред тебе најнормално кога ти немаш свое јас и не можеш да застанеш да ставиш крај на сето ова патешествие.
   
  На kjukli, kim.k и buba4e89 им се допаѓа ова.
 17. Neznam1

  Neznam1 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Definitivno treba da prestanam neli, a prijatel da mi ostane moze!?
   
 18. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.851
  Допаѓања:
  217.645
  Пол:
  Женски
  Јас не можам да ти кажам што да правиш, што треба да направиш и како сметаш дека треба да направиш си е твоја работа. Јас само ти дадов совет со оглед на пишаното а останатото си е твоја работа.
   
 19. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Сама си пишуваш и сама си одговараш на себе или? :?::lol:
  Јас ти го прочитав првото мислење и спремен бев да ти дадам совет, ама гледам дека сама си се прашала и сама си си одговорила и се предомислив.
   
  На mandy_gorgeous му/ѝ се допаѓа ова.