1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го преболам?

Дискусија во 'Разделби' започната од Diamondkiss, 31 август 2011.

 1. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  38
  Мислам дека има ваква тема но поинаку се вика...но сакам тука да ми кажете ве молам...вчера прекинавме и денеска добро се чувствувам ама дали може некако да го преболам...побргу? :( :(
   
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Уште не е најден лек за побрзо преболување :)

  П.С. најди си некоја занимација, читај книги, гледај тв. Не мисли на него, полесно ќе ти биде ;)
   
  На Hottice и Diamondkiss им се допаѓа ова.
 3. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Купи си Киндер и уживај во моментот ,а за дечко ти нека крши глава... ако тој е виновен нека најде некоја подобра од тебе.. (finger) за дечко ти
   
  На Hottice му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hottice

  Hottice Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Kako da pocnam da gi gledam loshite stvari kaj nego?! Kako da prestanam da go sakam?! Nemozham da bidam so nikoj drug osven so nego, a toj ima devojka.... :/
  [mod-kirilica:311d64mw][/mod-kirilica:311d64mw]
   
 5. Ivah

  Ivah Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  198
  знам како се Чуствуваш, поЧни да размислуваш што ти направил тој, дали вреди да патиш за него, како тој е голем кретен, излегувај, друЖи се, смеј се, играј на твојата омилена песна, прави муабет со другарките, не поткленувај на Чуствата реЧи си дека ти си битна во овој момент а не тој,.. па тој да не е нешто повеќе од тебе?!! :^)

  и сепак драга ке ти каЖам дека времето ги леЧи раните, на поЧетокот е секогаш така, но потоа се се мења.. ти посакувам мн среќа :*
   
  На RebeKah му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mellanii

  Mellanii Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  7
  Вчера дечко ми ми рече дека повеќе нема никакви чувства кон мене,си нашол друга..од тој момент до сега мислам дека е крај на свет,плачам со часови,ништо не ми се става во уста мислам дека ке паднам од тоа што не јадам,едноставно јас не знам и не можам да живеам без него.Тој ми беше најголема подршка,заштита се што имав! ..се што ме правеше среќна.Светот веќе не го гледам со исти очи се ми се стемни и само сакам да спијам..едноставно така само можам да не мислам на него и на се што се случува околу мене..Ве молам феминкии помогнете ми,што да правам ?!! ;( ;( ;(
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Многу ми е познато тоа ужасно чувство. Сите сме се нашле во таква ситуација и важно е да знаеш дека не е крај на светот. Боли, но ќе помине. На многу лош начин ти го кажал тоа, но бил директен. Подобро што сега си дознала и нема да живееш во илузии.
  Мој совет-исплачи се, а потоа продолжи понатаму. Сите сме имале љубовни разочарувања. Животот е убав и ни носи секакви моменти. Дружи се, излегувај си и ќе го преболиш побрзо отколку што си очекувала.
   
 8. KittyCat84

  KittyCat84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Мммм....вака..пробај да ги избришеш сите негови пораки на твитер,скајп,фејсбук,телефонски пораки и се останато,фрли ги сите слики со него и подароци и се останато и заедно со нив фрли ги сеќавањата што те тераат да патиш по него...но сепак ако не го сториш тоа ке се вртиш на секоја страна гледајќи по некоја меморија и се повеќе ке го сакаш ке го молиш да ти се врати ке патиш и да не навлегувам во драма :D :D како и да е :!: твој избор ;)
   
 9. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.587
  Допаѓања:
  32.966
  Пол:
  Женски
  :( Една недела од како се скаравме за глупост на телефон и цела недела и слушање и измачување барам да ми ја каже вистинската причина зошто несака да сме заедно а не таа глупа кавга поради која наводно неможе да помине а јас сум поминала и преку посериозни нешта и сега место да е тука за мене кога треба да го спремам последниот испит за да дипломирам тој ме напнува и неможам ни да се сконцентритам да учам ни ништо па и уште се јавува за да разговараме онака а кога ке го прашам што ова значи нема ништо што да каже :( :( што да правам помагајтеееее
   
 10. blondiOh

  blondiOh Активен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  vecerva staviv kraj na 4 godisna vrska.mislam deka srceto mi se skrsi na parcinja,mislam deka se raspadnav,gospode kako da go zamislam zivotot bez nego,sekoj spomen,sekoe mesto,negovite oci,....dusata mi se kine na delovi...dali nekogas ke pomine?nikogas nema,nikogas.... :x
  [mod-kirilica:2jrw6413][/mod-kirilica:2jrw6413]
   
 11. Piinky

  Piinky Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Знам дека ти е тешко blondiOh, и во прашање се 4 години ...Не може преку ноќ да ги заборавиш сите поминати моменти со него и сите тие спомени,но потруди се ...Гледај филмови, читај книги , забавувај се колку помалку мислиш на него толку побрзо ќе ти помине а да го заборавиш нема да можеш никогаш..
   
 12. Kiki-ca

  Kiki-ca Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Ве молам помогнете ми!
  До пред 1 месец се мував со еден. Првиот месец не бев премногу заинтересирана за него, но како што времето поминуваше се повеќе мислите ми беа кај него. Таман го засакав ми прекина. Еве помина еден месец но сепак мислите ми се кај него.... Како да го заборавам? :(
   
 13. Piinky

  Piinky Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  1 месец па добро кога ќе погледнеш од друга страна и не е тоа малку време епа душоо ...гледај тв, читај книги излегувај со другарки забавувај се ...гледај слободнотоо време да го искористиш на нешто за да не мислиш на него, сепак со тек на време ќе го заборавиш ..
   
 14. blondiOh

  blondiOh Активен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  a kako devojki kazetemi mislenje kako jas da go ostavam i prebolam covekot so koj sum 4 godini,se sakame neizmerno,nema nikak mana za da se tesam eve za ova te ostaviv tuku nie ednostavno ne smeeme da sme zaedno vo nikoj slucaj.imame skrisnavrska.nikogas ne me povredil,ni me navredil,mi pokazuva non stop kolku me saka a i jas nego,se sakame neizmerno do bolka.epa ajde ikazetemi zatoa sto ke dojde den da moram da go ostavam,kazete mi ikako da prebolam takov covek?moze nekoj da mi kaze ;(
   
 15. Piinky

  Piinky Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Но зошто blondiOh зошто не смеете да сте заедно...ако е таков каков што кажуваш едноставно без мана јас незнам како да ти помогнам да го оставиш иии да го преболиш..
   
 16. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  3.909
  кога ќе и ги прочиташ мислењата ќе сватиш зошто.
   
 17. Leonida2

  Leonida2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  28
  жално е да ти кажам, но врската ке ви биде без успех и да продолжите понатаму.
  Заборави го, заслужуваш да имаш некој само за себе.
  Штета што толку години ги изгуби залудно.
   
 18. s.a.-95

  s.a.-95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Мислам дека најдобро преболување според мене е да се исплачам да извадам се од мене, да си излезам со другарките и да си поминам опуштено и убаво и да не се мотам у околината каде што тој би можел да биде.. Не сакам да седам дома и да се депримирам и да сечам вени |( Тоа е само џабе потрошено време.. Барем според мене :)
   
 19. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  Како да го преболам

  Како да го заборавам бившиот? Ама не со бегање дека соседи сне нашите се многу блиски пријатели и плус во иста паралелка учиме.
   
 20. Bubii25

  Bubii25 Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  3
  Како да го преболам

  за тоа требаше да мислиш на време кога го знаеше сето тоа зошто отиде со него? кога знаеше дека на крајот ке испадне вака?