1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да го убедам дека таа не е за него?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од verica19, 30 април 2015.

 1. verica19

  verica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  вака сеа, другар од работа или кажано колега, има 32 години ергенче се затреска во жена од 31 год со 1 дете вдовица маш и починал пред 6 години. нон стоп се заедно по кафани и кафичи цел град ги збори дома се уште неговите не знаат за врската иначе единец на мајка и татко добро ситуиран. барам совет како да го убедам дека таа не е за него дека треба да си најде друга за женење, а да заборавив спремен е да ја
  зема за жена. неговите ги знам и нема никогаш да дозволат таков брак, пишете совет
   
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.764
  Допаѓања:
  49.794
  Пол:
  Женски
  А да не се мешаш?
  Негова одлука е со кого ќе се ожени, не твоја или на неговите родители.
   
  На senza.parole, Sunflowers, Saricko и 15 други им се допаѓа ова.
 3. verica19

  verica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  го знам мн одамна имаше желба за секс прво кон неа, али веке премина во нешо друго, не му се мешам тамн работа, него криво ми е шо цел град го збори
   
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.764
  Допаѓања:
  49.794
  Пол:
  Женски
  А зошто го збори цел град?
   
  На Hipica и ennaz им се допаѓа ова.
 5. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.523
  Допаѓања:
  128.045
  Пол:
  Женски
  И шо е тука проблемот. Шо има еден брак позади себе? Па и дете има??? Аууу срамови за фамилијата. Ало бре какви се не изопачени работи има, човекот у жена со дете бил вљубен. Големо чудо. Штом он знае и го прифаќа тоа вас мање битно градот шо ке речи. Луѓето секако ке те озборуваат, битно ти да си срекен.
   
  На Petar80, senza.parole, Sunflowers и 16 други им се допаѓа ова.
 6. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.343
  Пол:
  Женски
  Е значи не можам од вакви муабети.
  Извини многу за тонот, ама сериозно ми е смачено од живеење за комшиите. Аман бре градот збора, нека збора нека пукни! И вака и така ќе имаат луѓето што да кажат.
  Девојката 31 година, па не е ни разведена туку и починал мажот. Што да прави сега да се отепа а?
  Од каде знаеш ти каква жена е? Можеби е предобра и премногу му одговара на другар ти.
  Ако ти е вистински другар како што кажуваш и ако вистински се грижиш за него, ќе го советуваш да си ја земе жената што ја сака без разлика што ќе кажеле луѓето или родителите.
   
  На Petar80, Sunflowers, friendy и 24 други им се допаѓа ова.
 7. verica19

  verica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  мал град бе не е ск ова плус он одговорно лице у фирма а она работник и тука е проблемот ме нервира ке ме сретне некој и ми вика ееј другарти пак бесе со оинаа пак седеа у ден кафе бла бла бла, проблем дали да му кажам со зборат сите за него или да си кутам
   
 8. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.343
  Пол:
  Женски
  Ај прочитај пак шо напишав погоре.
  Толку совет добиваш од мене. :)
   
  На ennaz, verica19 и Kukla994 им се допаѓа ова.
 9. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.893
  Srce ne se sekiraj, dovolno vozrasen e da znae so prajt :*
  Ako ne se ubeduva nekanne se ubeduva so da prajme pfff, uzivaj ednas se zivee ;)
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 10. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.764
  Допаѓања:
  49.794
  Пол:
  Женски
  Јас се уште не го гледам проблемот.
   
  На senza.parole, Sunflowers, fighter и 11 други им се допаѓа ова.
 11. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.523
  Допаѓања:
  128.045
  Пол:
  Женски
  А демек он не е свесен. И шо има тебе да ти викаат сите. Почни да ги прашуваш што имаат тие мака шо другар ти излегува по кафани со некоја шо ја сака. Ке видиш дека последен пат ке им биде шо те прашале. Или ти стош со нив и разлагаш што те снашло шо другар ти излегува ...
   
  На senza.parole, cinderella.red, calliope и 6 други им се допаѓа ова.
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  23.248
  Допаѓања:
  152.512
  Пол:
  Женски
  Па што ако има дете жената, нема ли право да се заљуби и повторно да го живее животот?! Ако беше за така да живееме за тие што не зборат, овде во Скопје-во има милион нераскажани приказни.
  Господеее, на клада ги ставате разведените жени "не е за него".
   
  На fighter, kjukli, ennaz и 2 други им се допаѓа ова.
 13. verica19

  verica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  свесен е само од момент на момент и него го мачи мисла како дома ке каже
   
  На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.523
  Допаѓања:
  128.045
  Пол:
  Женски
  Е ај да беше тинејџер ке го сватев. Ама возрасен човек, со (како што велиш) одговорна функција, дома како ке кажел. Така фино, лепо, иам девојка, ке се женам. АКо ме сакате за син, прифатете ако не збогум пријатно. Пошто еден ден ке ги нема тате и мама. А нему ке му треба личност покрај него ...
   
  На Hipica, bernadett, ennaz и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.893
  Duso ima 30 god I go maci doma so ke kazat???:?:
   
  На fighter, bernadett, Valerin и 2 други им се допаѓа ова.
 16. verica19

  verica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  абе таков си е човекот, знам дека е свесен за све, знам дека ја сака, и е свесен дека ке му биде криво што неговите нема никогаш да ја прифата
   
 17. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.893
  Ke ja prifatat so tek na vreme sigurno.
   
 18. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.523
  Допаѓања:
  128.045
  Пол:
  Женски
  Епа неговите нека си одлучат дали сакаат добри односи со синот и снаата. Пошто и нив на стари години ке им треба некој да им помогне. А ако го изгубат синот единец, тогаш кој?
  п.с. А да не си го сакаш ти за себе другарчето? :D
   
  На senza.parole, LittlePinky, Hipica и 9 други им се допаѓа ова.
 19. verica19

  verica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  сепак ке стојам на мојто мисленње, ке пробам да го разубедам дека не е за него
  хехее само како другар:)
   
 20. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.893
  ....и ништо повеќе? :P
   
  На senza.parole, Hipica, Rose96 и 4 други им се допаѓа ова.