1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да започнам разговор со дечко/девојка?

Дискусија во 'Сингл' започната од Iguanaboy, 9 јули 2017.

  1. Iguanaboy

    Iguanaboy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2017
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Машки
    Знам дека малку глупо звучи, али си имам проблем хахах. Паа вака, ме чуди тоа што сите мои другари се запознаваат со девојки кои никогаш не ги знаеле преку фејсбук, додека кај мене тоа не фукционира, имам 19 години а никогаш сум нема девојка. А позитивен лик сум, сакам авантури и дружење, но незнам што правам грешно, некој совет?
     
  2. smile-shine123

    smile-shine123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    19
    Нека те запозне другар некој со негова познаничка,другарка на другарка,другарка на девојка....После тоа пиши и здраво како си што правиш и викни ја да искочите..Може пред тоа да потпрашаш дали и се свиѓаш..
     
  3. Iguanaboy

    Iguanaboy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2017
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Машки
    da ete iskocam so devojceto kako da ja prasam dali saka da se lapame? nekako ne mi ide nikako...
     
  4. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    4.368
    Пол:
    Женски
    Директно прашање за мување ми е безвеза, барем мене лично. Јас сум тип што сака работите да се случуваат спонтано.
    Разговарај со неа, насмеј ја, погледот исто кажува многу, ненаметливи допири.. После работите ќе си течат сами по себе ако и таа го сака истото. :)
    И да, срамот остави го, тој ти е најголем непријател. Нема зошто да се чувствуваш непријатно, па и да те одбие што?
     
    На Z'ta para, Momichka, Читател и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. smile-shine123

    smile-shine123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    19
    Па затоа нека ја попраша некој од околу дали и се допаѓаш исто така види дали покажува и она знак некој дека е заинтересирана ...Ако е така ќе излезете ќе ја гледаш во очи додека зборите ,ќе се смешкаш ќе се доближуваш повеќе,некој допир за рака или коса и на крај ќе ја слапаш..Нема да ја прашаш сакаш да се лапаме туку едноставно ќе и се доближиш и ќе ја слапаш...И сега или ќе се тргне или не...Затоа прво ќе видиш дали покажува заинтересираност за да знаеш дали да и се доближиш..
     
  6. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.683
    Пол:
    Машки
    Еј шццц, мала глеај ваму, фати со мене ќе те напраам чоек, lepotica, kolkusi jaka hhehe, nogusi sehy, evo cekam da mi se javat sleperite zaglavia nagranica, ce bite lizel kao sladolec

    Kukle е крајна опција.
     
    На N0NamE, +++, Sandokan123 и 18 други им се допаѓа ова.
  7. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Ќе си прaвиш сoсемa нoрмaлен муaбет, немa некoјa филoзoфијa, мaлку ќе флертувaш и тaкa. Чим викaш декa си пoзитивен лик, не би требaлo дa имaш некoј прoблем зa време нa сoстaнoкoт.
     
    На Filil и teteks им се допаѓа ова.
  8. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    Како да започнеш разговор? Па еве пример ќе пријдеш и ќе и се претставиш ќе ја прашаш како се вика, колку години е, каде учи, каде излегува, дали има некое хоби, кој тип на музика слуша, како го поминува слободното време и ако видиш дека добро течат работите може да ја поканиш сами да се видите некогаш ако веќе сте со друго друштво. Исто и на излегување муабетот треба да тече спонтано. Од една тема произлегува друга. Се сложувам дека нема потреба да ја прашуваш дирекно за мување, доближи се и ќе се случи. :)
     
  9. ian somerhalder

    ian somerhalder Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2016
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Добро бе зошто одма на лапање одите...пробај да ја освоиш прво однеси ја некаде не навалувај одма поминете повеќе време заедно па после само по себе ќе си дојде се и бакнеж и прегратка и испреплетени рачиња се разбира ако и таа сака..со среќа
     
    На VictoriaSan, ELIDavor, christinnn и 6 други им се допаѓа ова.
  10. elenaxbbg

    elenaxbbg Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2017
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    970
    Пол:
    Женски
    Дан ти требит смештај во срцево?
     
    На Sandokan123, VictoriaSan, sj *O* и 18 други им се допаѓа ова.
  11. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Ај вака да ти речам - немој преку фб да запознаваш ...најубо е во клубој појќе да си шеташ, таму као случајно тупни се од чупето и почни- извини се знајме од негде мислам? и ако ти речи не, епа да се запознајме, и насмеј се смотано некако, и почни некое муабетче лабаво, тука со кој си, уба музика нешто црц прц....и на крајот речи и - а да те побарам и на фб можи? па да се читниме и таму. и запамти - само лабаво, никако со оптеретување сега морам со неа и крај...слушај ја ти дада ти, ќе видиш, батали други совети. а за после, мислам ќе се снајдиш

    све ке си научиш, полека де, 19 имаш не имаш 40 да се грижиш, то ти е ко возење точак - не се заборава кога ќе се научи
     
    Последна измена од модератор: 10 јули 2017
    На Читател, GabyTranceॐ, Victorian и 2 други им се допаѓа ова.
  12. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    @Iguanaboy Место муабет натерај ја да трча по тебе-укради и ја ташната:D
     
    На Starlover, sj *O*, Gea и 11 други им се допаѓа ова.
  13. ian somerhalder

    ian somerhalder Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2016
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Или сликај ја и не и ја покажувај сликата :rofl:
     
    На foreverMATH, crimson, YoungandBeautiful и 3 други им се допаѓа ова.
  14. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    што теми на муабет ќе имате?
    Како се флертува?
     
  15. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    теми има, уште треба да се опушти. енкриџмент му треба
     
  16. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.500
    Допаѓања:
    33.307
    ,, Здраво, како си? Што си правиш? ,,
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Мој совет прочитано од книгата Источно од рајот...
    "Повекето луге сакаат да разговарате на теми нив лично што ги интересира а не Вас"

    Така да претпоставувам ако некоја тренира тенис и е фасцинирана од тоа ке ја прашуваш на таа тема иако баш може ти е гајле за тенисот,некоја друга пример шетала во бутици и нашла едно фустанче ама онака уз телце и стоело многу убаво и цел ден за тоа го тупи ке ја прашаш дали го купила...ако е одговорот Да дали има слика да го видиш демек те занима и после се надоврзуваат муабетите

    Совет од мене нова женска никогаш не ја прекинувај и прави се дека смртно те занима кога збори и објаснува како пример некоја далечна година си го скршила ноктот и некој банални ствари за кои тебе те заболе увото... (ова ти зборам за нова а ако идете подолго време не важи правилово) :)
     
    На PanceVasilev, cresa-jagoda, VictoriaSan и 3 други им се допаѓа ова.
  18. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
  19. Snow white

    Snow white Популарен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2016
    Пораки:
    1.096
    Допаѓања:
    1.945
    Пол:
    Женски
    Можи не е за овде ама ќе го кажам примеров во воз случајно седевме заедно во исто купе и машково на девојчево цело време и зборува и филозофира и објаснува и почнаа муабет и мене смеа ме фати ко почна ептен стручно да зборува да кажува а мали беа 19-20 години и се заинтересира чупево и си прат муабет едно сат и пол два и пред да слезиме и вели тој јас стално прам една грешка е вака си се запознавам со женски и заборавам за името да ги прашам ама овој пат и вели нема да напрам грешка и го кажа името и број си зеде и вели ај ќе ти се јавам после кафе да пијаме си се договорија од прост муабет за факултети за училишта можи ја фати и за женска хехех
     
    На Z'ta para, ELIDavor и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  20. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.422
    Пол:
    Женски
    @Iguanaboy, мислам дека е ок разговарате на тема омилена музика? Или филм... секако може да најдеш нешто заедничко (или добро да импровизираш дека ви е заедничко) и да побараш телефон, па да продолжите на кафе.
    Ако целта ти е само лапање, тогаш не те жалам :D