1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да му каже

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од imi, 7 ноември 2010.

 1. imi

  imi Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Девојки ке ве замолам ако може да и дадете совет на мојата другарка.Па вака другарками одат 8 месеци дечкои живее со неговата бивша се слусаат се гледаат она е сигурна дека мегу нив веке нема ниш но сепак тоа и смета но не може да му го каже тоа не само тоа туку и за било која расправија или за неш со и смета таа не може да му каже ке се изнервира за бившата негова или за било кој и не може да му каже.Малку ке се изнервира и ке почне да плаче,можеби и затоа не може да му каже сто мислите вие ??? МОжеби е малку смесно ама така е :)
   
 2. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  650
  Пол:
  Женски
  Дали добро разбрав? Дечко и на другарка ти живее со неговата бивша или??? Ако е така, не знам од кај и толку сигурност дека меѓу нив веќе нема ништо? Мислам дека не е во ред врскава :tmi:
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Мислам дека ти си во прашање, а не твоја другарка ама нема врска.
  Па како можат заедно да живеат? Зошто? Не ми е јасно...
   
 4. imi

  imi Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Не се разбравме не дека живеат заедно туку другари се во таа смисла живеат
   
 5. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  И јас мислам дека за тебе се работи :rofl: и мислев дека во иста куќа живеат :tmi:

  Па добро ептен ли се блиски ??? мора да се разговара да види што како :^) може нема ништо страшно ... таа сигурно го знае дечко и а ако не разговараат како функционираат ??
   
 6. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  а зошто неможе да му каже? ај поубаво објасни,никој не те разбра
   
 7. imi

  imi Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Знам дека мислите дека е замене ама не е.
  Инаку не мижела да му каже дека и смета сто се другари со неговата бивша
   
 8. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  650
  Пол:
  Женски
  Јас да сум нема шанси да му дозволам да се дружи со бившата , ако сака да биде со мене. Нема шанси да не чувствува ништо кон неа , штом се во постојан контакт. Двајца што делеле нешто повеќе од другарство, тешко дека сега ќе останат на тоа. Другарка ти нека си заштеди време и нерви и нека му каже што и пречи, инаку само ќе се нервира, а од нив ништо нема да биде :!:
   
 9. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  а колку години има другарка ти ? и ти колкава си ?
  инаку кажи и на другарка ти да си разговара со дечко и и да не цимоли.Можеби нема ништо,познавам многумина кои после врската останале другари и си имаат други.
   
 10. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157
  ПА ако некој од партнерите не може отворено да разговара со другиот за проблемите, ништо од таа врска...
   
 11. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Е оти да не може да му каже? Ако за вакво нешто не смее да каже кај и е крајот. Нека го седне и вака и вака е. Мене ова ми чини ова не. Ако сме заедно со некој мора да се прилагодуваме еден на друг. Ако не чао пријатно. Од жалби и поплаки никој не видел аир. Разговорот му е мајка на секој проблем. ;)
   
 12. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Е фала богу разбрав што била маката уствари....

  Дали се работи за тебе или другарка ти не е битно,битно дека ова ме потсетува на некоја детска приказна раскажана во споменарите ...Оваа го сакала,ама он дружел со бившата,е сеа оваа плачела оти он дружел со неа ама ќути не гугнува....

  Во една врска треба нормален и отворен разговор,наместо да гличи и да ве отекува со срцепарателни стории ќе го седне и ќе расчистат,што прават,како прават и слично.И како воопшто може да преќутува работи кои очигледно ја повредуваат,има ли барем делче од своето ЈАС?

  Со плачење само дополнителни нервози следуваат,само отворен разговор и малку заби ;)