1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да постапам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од srcence123, 2 мај 2012.

 1. srcence123

  srcence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Има едно момче кое веќе година и пол можеби и повеќе ме моли за да бидеме заедно,но јас секогаш му велам дека не сакам да имам дечко моментално и дека подобро е да останеме пријатели.Мислам дека подобро е да останеме пријатели бидејќи навистина ми е убаво кога сум во негово друштво и се сложуваме во многу работи.На почетокот не му верував.но после толку многу одбивања тој пак продолжи да ми зборува колку ме сака и никогаш не се откажа.Пред некој ден повторно зборувавме за оваа тема и кога ме праша зошто не сакам да бидам со него јас му кажав дека ми се свиѓа друг,бидејќи не сакам постојано да го повредувам со тоа што го одбивам.Но после тоа тој не сака ни да ме погледне и постојано ме игнорира.Знам дека многу го повредив и сакам да ја поправам мојата грешка,а исто така и многу ме боли тоа што повеќе не ми зборува.Мојата другарка ми вели дека јас го сакам него,а дека момчето кое мислам дека ми се свиѓа ми е само опсесија.

  Кажете ми што би направиле вие кога би биле на мое место и кое е решението за мојот проблем.Помогнете ми да сфатам кого всушност го сакам.

  Однапред ви благодарам
   
 2. Hellen

  Hellen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Sрценце си пропустила една убава прилика, ти веќе си донела одлука да не бидеш со дечково што те сака и си му го кажала тоа. Nе знам како сега би се враќала на тој пат и таа врска кога веќе си го одбивала и си му кажала дека друг ти се допаѓа. Sега ако го бараш тој може само да ти се одмазди и да те остави....Tерај си понатаму, животот продолжува, ќе си најдеш некој друг ;)
   
 3. srcence123

  srcence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Добро,но одиме во иста играорна така да постојано сме заедно и грдо ми е тоа што ме одбегнува сакам да најдам начин барем да му се извинам некако или сл.Најмногу ме боли тоа што кога јас одам во друштвото тој си оди и се прави како да не ме познава,а толку многу се дружевме.
   
 4. jam

  jam Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  здраво,нова сум на форумов.имам еден проблем кој ме маЧи подолго време но немам со кого да го споделам и моЖеби и совет за да го ресам.имам 16 години и веке 1 година сум во врска со момЧе од ромска националност.на поЧетокот врската бесе соврсена се додека тој не отиде во германија затоасто таму му е фамилијата и таму си најде друга девојка,но кога се врати во македонија повторно се смиривме и јас му простив.но откако се врати тој и неговиот однос кон мене сосема се промени.запоЧна да ми бара пари за да му купувам патики,i phone 4s,облека па дури и за јадење поЧна да бара пари, а јас глупава му давав дури и не јадев во уЧилисте за да му дадам него пари.исто така поЧна да ме тепа кога не го слусав и ми велесе дека ако го сакам се ке направам за него.иако така ми правесе сепак времето поминато со него немозам да го заборавам засто покрај тоа имасе многу убави моменти поминати со него.потоа дознав дека тој цело време ме лаЖел и дека бил со таа од германија и кога разговаравме за тоа тој ми призна се и јас му простив бидејќи вети дека ке се промени и ме сака,дури кога сакав да му раскинам плаЧесе пред мене и јас паднав на неговите солзи и му простив.но и покрај тоа тој пак ме излаЖа и пак раскинавме.поминаа само 4 дена тој ми се јави да ме моли да му простам и јас му простив пак.A вЧера ми се јави на телефон и ми реЧе дека не сака да биде веќе со мене колку и да сака затоасто јас сум го посрамотила и цело време додека бил со мене мислел на таа од германија.веЧерта пак ми се јави на телефон и ми реЧе ми се јавил само за да си ги дотроси минутите.како и да е,јас него сеусте го сакам и незнам со да напраам за да ја вратам неговата љубов и се да биде како порано.мене не ми преЧесе тоа сто тој е од друга националност и вера,дури и со моите се карав заради тоа и до ден денес мајка ми ми префрла за тоа иако ја излаЖав веќе одамна дека немам нисто со него.и покрај се сто ми направи сеусте го сакам и незнам со да направам за да ја вратам неговата љубов?
   
 5. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Биди среќна никогаш да не го видиш, а не па да сакаш да ти се врати. Те искористува, тепа, навредува. Најди некој што ќе те цени, сака и гали. Не знам што уште може да се каже тука.
   
  На mili4ka.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hellen

  Hellen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Jam, artemis погоре во постот ти кажа се, подалеку од дечково. Tаков не ти треба
   
 7. SimonLimon

  SimonLimon Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  Девојки незнаев каде да се обратам ама стварно морав негде :) Вака има една девојка која ми се допаѓа а сигурно и јас и се допаѓам нејзе, но незнам како да и пријдам пошто досега иако имам 17 години сум немал женска а и се немам мувано :$ :$ и сега ајде ако и пријдам секако дека ќе сака да се муваме или? а и незнам што да правам како се мува плс хелп!! :$ :$ i'm so ashamed
   
  На zaljubena18 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Едноставно ако те сака нема зошто тоа проблем да и претставува. А зарем не е убаво првиот пати да биде со тој што го сакаш? Пријди и не срами се јас најмногу мразам кога некој се срами иправи стални превртувања и да незнаеш на што си. Биди си искрен и кажи и што чувствуваш. Така и двајцата ќе знаете на што сте а а ко те сака не верувам дека тиа би и претставувало проблем :)
  Со среќа! Ти стискам палци
   
  На SimonLimon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  За се има прв пат.. :)
  Немора па и одма да почните со мување.. Прво бакнија Олади малку па после Опушти се и се само по себе си иде.. Не е страшно како што замислуваш..
  Со Среќа.. :)
   
  На SimonLimon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SimonLimon

  SimonLimon Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  Девојки благодарам многу ме охрабривте и тоа како(значи сум се обратил на правото место) ќе ве известувам за понатаму :)
   
  На zaljubena18 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Секогаш тука за тебе. Тоа ти е нашиот форум, наша драга ФЕМИНА :*
  Кога и да ти затреба нешто ако сакаш слободно пиши ми ЛП и онака во последно време имам вишок на слободно време кое незнам како да го потрошам ша ќе ми биде мило ако на некого му помогнам.
   
 12. CharlizeTheron

  CharlizeTheron Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  Девојки ако може еден совет за мене :) Како би постапиле доколку вашиот дечко и се допаѓа на некоја друга, тој тврди и му верувам дека не му се свиѓа она.Се имаат запознато во автобус и после тоа се имаат видено само два пати и само на здраво, и тој ми кажува се како се случува до детал за да не се нервирам дека нешто ми скрил. Го ценам сето тоа што тој го прави и не ми дава повод да сумњам во него.Ама како вие би се однесувале пред таа девојка кога ќе ја сретнете(јас не се знам лично со неа, ама она мене ме знае дека сум му девојка) Дали можеби треба да и упатам некој поглед за да знае дека знам или пак да се правам дека не ја приметувам? Незнам што е најпаметно :worried: Ако ме сфати некој што сакам да прашам нека ми одговори :$ позз
   
 13. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Мила моја, доколку твојот дечко не ја регистрира неа, КУЛИРАЈ 8)
  ако тој, како што велиш, ја видел два пати и ти кажал до детаљ што се случило, нема простор за грижа.
  Така да ти едноставно не ја ни забележувај попат, доколку не сте имале предходно здраво и то е то :D
   
  На CharlizeTheron му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Така така не и се секирај. Остави ја кога ќе ја стенеш прави си се наудрена ко ништо да незнаеш. Како и со секој непознат :)
  Нека горат душманите !!! :)
  хев а најс деј
   
  На CharlizeTheron му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MsFl

  MsFl Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Со дечко ми одиме веќе 1 година . Пред некој ден ми кажа дека се му било здосадено, па дури и самата јас. Во последно време имам чувство како да ме одбегнува. Ако го побарам арно, ако не тој не нисе труи да го направи тоа. Кога сме заедно никогаш не седиме еден до друг. Стварно не знам како да постапам повеќе. Ве молам за совет
   
 16. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  Разговарај со него. Договорете се, внесете нешто ново во врската. Прашај го дали нешто би сакал да промени, што би било тоа.. Има многу причини зашто би се однесувал така, но само тој ја знае вистинската.. Разговарајте! :)
   
 17. srcence123

  srcence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Имам дечко и сега ќе прави матура и јас незнам што да му купам.Одиме една недела и сакам да му купам нешто интересно,но немам идеја.Се двоумам дали да му купам нешто мече или сл. со срце и чоколада во форма на срце и нешто др.Кажете ми ваш предлог,што мислите дека е најдобро да му подарам? Позз
   
 18. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Јас би рекла едно не за мече. Подобро ќе биде да купиш некоја колекција или пак новчаник. Можеш исто така и некоја блузичка, но само ако бидеш сигурна дека ќе му го погодиш бројот.
   
 19. srcence123

  srcence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Кажете ми некои други предлози... ајде искусни феминки.. ;)
   
 20. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Што и да купиш, нека не биде многу скапо, туку само симболично. Ако е скап подарок, може да звучи обврзувачки, а вие сте само една недела во врска. Значи нешто симболично. Може некоја машка колекција, ќе се осеќа ко маж. Не за мече.
   
  На srcence123 му/ѝ се допаѓа ова.