1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да постапам ?

Дискусија во 'Канта' започната од elena555, 21 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. elena555

  elena555 Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Епа вака девојки прво да кажам дека нејќам да ми судите или да ме исмејувате туку се надевам дека ке ме сватите и дека ќе се обидете барем малце да ми помогните , доволно би ми било само да пишите некое кратко мислење ...Вака дечки пред некое време се запознав со едно момче (или сепак девојче ) и онака има супер карактер , преубав(а) е и се така супер и ја се заљубив и тој (или таа) во мене , но по некое време јас дознав дека всушност тој бил женско и сега е сменет во машко ;( на почетокот не ми се веруваше и се молев на господ да не е точно но видов премногу докази (слики од кога бил женско , чатови и сл.) ама јас него сепак многу го сакам премногу (не ме правете будала сепак јас кога се заљубив не знаев за неговото минато ) и незнам што да правам премногу сакам барем едно мување ди имам со него но незнам незнам , што би направиле да сте на мое место ?
  *и немојте да мислите дека ова е зафрканција или слично оти стварно ми треба помош а и немој да ме зафркавате оти ке се убијам ;(
   
 2. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.542
  Пол:
  Женски
  Смувај се, а за нешто посериозно ќе си размислиш потаму. Тој е машко и ќе биде машко и понатаму, никогаш веќе нема да е женско нема назад, барем не физички, мозокот никој не можи да му го смени. Сепак тоа никако не влијае на твојата сексуална ориентација. Исто така штом ти не си забележала дека бил женско(колковите секогаш ги издаваат и стапалата) честито за докторите. Прави тоа што ти е ќеф, сепак размисли дали сакаш да имаш иднина со него.
   
 3. elena555

  elena555 Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  babyblond фала ти најмногу за мислењево не не ни размислував за некаква иднина , фала ти најмногу многу ми значи ова
   
  На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
 4. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  677
  Допаѓања:
  873
  сакам да имам барем едно мување со него бе?! ..... о боже мили.... |(
   
 5. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  226
  Господе Боже Господе |( јас мислам дека треба да имаш секс и онака неможе да те натрудни :D :!:

  *и немојте да мислите дека ова е зафрканција или слично оти стварно ми треба помош а и немој да ме зафркавате оти ке се убијам ;( ??????????? дај ти се молам имаш 15 години ти ни незнаеш што е љубов ќе се убиела!
   
 6. elena555

  elena555 Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  innamylove сепак фалати што одвои време да го напишеш ова , но тоа со убивањето не требело да го сватиш толку сериозно :)
  и како што реков едноставно сте можеле да пишите НЕ :) зошто ќе ве прашав како ке ви беше да сте на мое место :) сепак фалави што одвоивте време за да ја прочитате темава и да пишите нешто :)
   
 7. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  6.113
  Пол:
  Женски
  Elena,баш синоќа гледав таков филм ,мажот посака да стане жена а сопругата негова беше очајна ,нивните деца не го прифаќаа тоа ,ќерка им посака да носи машка облека значи и делуваше примерот ,доста поучен беше филмот ,ама лично не би прифатила маж што бил жена претходно,ти си млада имаш само 15 години ќе се заљубиш во момче кое ќе те сака и ти него ќе го сакаш,а за ова момче што да ти кажам освен дека го идеализираш и сама потенцира дека си заљубена во неговото минато.Mожеби ова ќе биде предрасуда но гласам не за врска со таква личност!
   
 8. elena555

  elena555 Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  hermosa фалати многу на одговорот , премногу ми значи
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  23.592
  Допаѓања:
  154.658
  Пол:
  Женски
  О бе дете бее, гледам имаш 15 години многу голема љубов си се заљубила? Абе ајде далеку од љубов си го запознала не значи дека го знаеш,многу далеку од љубов, мислам дека ти се допаѓа. Ако мислиш дека за твоите години тој/таа е единствен/а за тебе и вреди да плачеш за неа/него, да ризикуваш се продолжи си по свој памет, но да ме прашаш мене тој ако не ми кажал за неговото минато јас не би сакала да го видам нити Љ од љубов за него. А инаку не е ни прв ни последен, не е работата да се смуваш смувај се ама после ќе треба да се соочиш со причината и последицата за тоа. Размисли си дали вреди сето тоа да го доживуваш или повеќе вреди чекаш да си најдеш друго машко ама машко во права смисла на зборот. Таквите личности кои се прават машко во женско и обратно имаат свој свет за почеток можеш да му бидеш блиска пријателка. Многу е тешко да го победиш светот и да ги игнорираш луѓето околу себе кои би можеле да ти ја нарушат репутацијата можеш да бидеш лошо прифатена и озборувана. А сама велиш немој да ме зафркавате ќе се убијам- доста детско пошто сеуште си и дете, ние нема да те зафркаваме ние можеме да те советуваме, но што ќе направиш надвор од форумот кога зафркавањето ќе стане се почесто и почесто. Размисли си. Пак ќе кажам сеуште си мала за да биде љубов, повеќе би се нарекло симпатија гаиш кон него/неа.
   
 10. elena555

  elena555 Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  buba фала ти премногу на мислењето ми значи :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.