1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да постапувам и што да правам понатака?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Tammie, 25 јануари 2011.

 1. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  Со другарками бевме сами кај мене дома и на фејсбук си пишавме статус ''Sleepover kaj....'' и еден другар близок од клас (што седи до мене) пиша ''ima li mesto? :) '' детето е преубаво ама го третирав како друфар и ништо повеќе! Дојде кај мене заедно со неговиот најдобар другар, а мојата другарка што беше со мене и се свиѓаше... и они си се смуваа таа вечер и ''другарми'' проба 2 пати да ме смува се тргнав, (ИАКО МНОГУ МИ СЕ СВИЃАШЕ) и 3тиот пат се смувавме.. е сеа детето е такво имаше долга врска и после неа несака да има друга врска затоа што предходната го зезнала многу.. сеуште седиме заедно, мене за жал почна уште повеќе да ми се свиѓа, го глеам секој ден во школо , заедно седиме.. и некако си игра топло-ладно се смееме за таа вечер а сега беше на 19 јануари.. ама иам чуство како да му било само за еднаш А НЕСАКАМ ДА Е ТАКА.. што да праааам? :( :( :( (плус за нова година се смувал со 10, и на 21 јануари се смува со друго девојче ама онака само ) ;(
   
 2. stronggirl636

  stronggirl636 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  ЕПА ОНАКА САМО СЕ СМУВАЛ И СО ТЕБЕ..ТОА Е БАРЕМ МОЕТО МИСЛЕЊЕ ,НАЈДОБРО ЗАБОРАВИ ГО ДОДЕКА НЕ ПОЧНАЛ ПОВЕЌЕ ДА ТЕ ПОВРЕДУВА,СЕПАК ТИ СИ ЗНАЕШ...МНОГУ СРЕЌА!
   
 3. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  САКАМ ДА ГО ЗАБОРАВАМ - ама сеееееекој ден го глеам тоа прво , плус седи до мене и онака пишав горе си игра топло ладно- сакам уште ама нејкам.. така ми делува :/
   
 4. stronggirl636

  stronggirl636 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  ПРОБАЈ ИГРАЈ ТОПЛО ЛАДНО И ТИ СО НЕГО биди малку ладнокрвна,прави се како да си му лута да видиш како ке реагира ако му значиш барем малку тој ке те прашува зошто така се однесуваш со него..ке ти даде до знаење дека му значиш ,пред него зборувај за некои други момчиња и види му ја реакцијата како реагира на тоа ако се однесува и тој ладно тогаш не му значиш и подобро е да го заборавиш,
   
  На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.600
  Пол:
  Женски
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  Мислам дека тоа не сака врска е само изговор,зашто изгледа он уште не ја преболел претходната долга врска.Те смувал,ок,си уживала,он уживал,се завршило,сонцето пак грее,додуша студ мава овие денови,ама како ми се види,нема леб од него.Пробај да го игнорираш извесен период,па види како тој ќе се однесува.Ако бидеш нападна-сигурно ќе го изгубиш :)
   
 6. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  ќе пробам од утре.. седиме прееска на час и се навалувам јас назад на столче, доаѓа он назад на столче и го приметив дека ми се залепи со глава и само се свртев го погледнав и ми вика што е бе тамарче и се смешка онака и јас во тој момент се стопив лице до лице бевме и му викам ништо бе и си се свртев пак се насмеав и јас за да не биде ептен грубо.. на ова топло ладно зборам ..
   
 7. stronggirl636

  stronggirl636 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  не претеруај само по малку ..некое време приближи му се насмевни му се после малку игнорирај го .. ке ги видиш реакциите
   
 8. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  иам лоша навика-брзо се приврзувам за луѓе.. ајде ќе видам реакции утре па ќе ви пишам, фала многу во секој случај..
   
 9. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  116
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  Па играј си и ти со него топло-ладно, биде ладнокрвна и не му давај до знаење дека си заинтересирана за него. А и што ќе ти е врска сега на 15 години, мувај се и ти и уживај. Тој има 15 години и сигурно не е ни зрел ни подготвен за сериозна врска, единствено нешто што му се врти во глава(а и ти сама си пиша) е што повеќе женски да смува па да се фали на другарите дека смувал 50 цури на пример :). Едноставно уживај во својата "заљубеност" бидејќи нема ништо поубаво на таа возраст. Следен пат кога ќе дојде прилика да се смувате, одбиј, следниот пат смувај го :) , биди малку недостижна и играј си со него. Само не се обврзувај и не се затрескувај :D
  П.С. Јас мислам дека НЕ треба да глумиш дека си му лута, едноставно ќе го збуниш а нема причина за тоа. Немој само да му даваш до знаење дека ти се допаѓа ептенски :D
   
  На Tammie му/ѝ се допаѓа ова.
 10. stronggirl636

  stronggirl636 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  5
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  ајде со среќа па кажи ни утре обавезно!
   
 11. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  Мене од кога прочитав искрено ми делуваше како само онака да сте се смувале и тоа е тоа и тој не сака ништо повеќе и нема никакви планови.
  Сепак, ако тој така се мува со кој стигне, мислам дека не би требало ни да очекуваш нешто од него, бидејќи на некој начин и ти си како останатите со кои се мувал.
  Според ова, јас би ти препорачала да внимаваш многу да не се залетуваш да не бидеш повредена на крајот, но со оглед на тоа што сте заедно секој ден и тебе ти се допаѓа, можеш да се обидеш како што ти препорачаа останатите и да не му обрнуваш толку внимание. ;)
   
 12. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  си помислив и јас за нареден пат да му кажам не, ама се плашам да не рече ајде бе кој ја врти оваа бидејќи сварно детето топи со зборови и си ја има која ке си ја посака(не преовеличувам или нешто такво) ама сварно е така
   
 13. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  ке се потрудам, ќе пробам иако во школо сум колку можам по насмеана и се зезам и се тоа и не му давам многу знаци дека ми се свиѓа , ама тоа прееска што ми го напраи на час ме стави во дилема..
   
 14. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  Знаеш како треба со фраерче ко него.Само игнор и да видиш како ќе трча по тебе. ;) Ич да не ти е гајле ако на твоето игнорирање врати со исто.Тогаш очигледно не сакал ништо повеќе сега за сега.Ајде срцка не си го мори главчето, времето ќе покаже до каде ќе оди ова, ама никако не му дозволувај да си игра со тебе и твоите чувства. Тој топло-ладно, ти двапати така.. :*
   
  На natce-4 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  вчера зборевме нешто ама му одговарав онака кратко : да, не, незнам.... и ќутиме некое време и пак ке ми напраи некој бош муабет или ке ме праша нешто и ја пак кратко: да, не .. ама онака на час од околу цело време се зезаме и смееме за таа вечер.. :/
   
 16. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Како да постапувам и што да правам понатака? ПОМОШ!

  Имам 20 год и пред одвај два месеци раскинав со деЧко ми со кој одевме скоро 4 години.не сум бас од оние кои пагаат во депресија или плаЧат дури понекогас и сама се прасувам дали сум нормална но сето тоа и не е толку вазно колку сто е мојот моментален проблем.се запознав со еден деЧко уфф треперам додека писувам :$ и неколку дена веке се срекаваме и разговараме ама онака безвезе Чуствувам дека ме посакува а тој истото од моја страна ама нисто не презема секогас јас поЧнувам разговор едноставно само јас правам несто.инаку тој е како од списание секоја би го посакала само сто изгледа премногу е внимателен има трема кога му зборувам и незнае дури ни како да ми го побара бројот многу глупава ситуација.како да постапам дали да Чекам или сто да направам никогас не сум била толку залјубена иронија на зивотот :@ не сакам да бидам нападна или оЧајна......помос
   
 17. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  многу е едноставен проблемов твој....без да му речеш директно за бројот и да бидеш како што викаш нападна, речи му да идете на кафе ;)
   
  На beticka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  според ова што го напиша дека трепери кога збори и дека те посакува, тогаш очигледно е дека се плаши да ти побара број или викне на кафе , бидејќи можеби мисли дека нема шанси кај тебе па иде полека.. ако толку е приметно дека сака да праи нешто со тебе иако не е он прв и ја ке ти кажам да го викнеш на кафе и онака да му даваш повеќе знаци дека ти се допаѓа ;)
   
 19. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  da ama rabotata e vo toa sto sekogas e istiot problem.ne sum voobrazena no taka deluvam mozebi e nekoj strav da ne bidam odbiena ili pogresno svatena jas 4 godini odev so de4ko mi i toj seuste misli deka nemam custva deka sum ladna.kako da se odnesuvam a pritoa da bidam normalna i ne napadna zosto veruvaj jas prv pat vo zivotot se zaljubuvam mozebi ke pomisli deka ocajno go posakuvam pa da po4ne da si igra so mene ili da se 4uka vo gradi kakva zenska tr4a po mene?dali ima sansi ako prevzemam 4ekor da se ponizam?lele stvarno glupavo zvu4i seto toa no mene mi e problem mnogumina mislat deka sum sovrsena a vsusnost sum tolku osamena i duri sram mi e da priznaam deka nemam nitu udvaraci :( i sega psle tolku vreme mislam deka go najdov vistinskiot no sto ponatamu??
   
 20. kukli4e

  kukli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ne mi se veruva deka seuste prasuvas za nego!!!!!!!!!! devojki sto se slucuva so vas? tolku vredite? se muval so 10 pa drugata den so uste edna i ti pak sakas da si so nego???????? ne mi e jasno!
  [mod-kirilica:f3zgw0tk][/mod-kirilica:f3zgw0tk]