1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да продолжам понатаму??

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Cabala6, 16 декември 2009.

 1. Cabala6

  Cabala6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  како да продолжам понатаму..минатиот велигден се мував со бившиот најдобар другар на мојот бивш(знам глупо е малце)..се мувавме секогаш коа ке се видевме и почнав од страна да го прашувам до кога вака ке си играме..се налути беа фрки тука лутење и глупости..се смиривме се мувавме пак се супер..еднаш ме викна да идам да се видиме и коа влегов он се муваше со друга..од тогаш не ми праи муабет не ми врака на mail ништо..мн ми е криво што го загубив..има ли некој идеа како да го преболам или како да го вратам..

  Благодарам однапред: :P :D :D :D :roll:
   
 2. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  не се ни обидувај да го вратиш таков не вреди доволно покажал колку му значиш со тоа што те понижил и пред тебе се смувал со друга!
  заслужуваш многу подобар човек покрај тебе кој ќе те цени и сака!млада си и ке запознаеш подобара личност
  за да го преболиш полесно искачај со друштво забавувај се,запознавај нови личности и ке го најдеш правиот за тебе.....а дотогаш едноставно уживај во животот.... ;)
   
 3. Cabala6

  Cabala6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  знам дека е така ама тоа е..коа лесно се приврзувам мн е потешко ;(
   
 4. KristinaAna

  KristinaAna Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Go citam problemov i razmisluvam kako najednostavno da ti kazam sto mislam. Najprvo faktot deka ti si bivsa devojka na negov drugar zarem ne ti smeta. sekoj maz saka da si ja proba sansata ako mu dozvolis ,a ne e vreme da baras ljubov niti bezbedno ne- emotivno druzenje so nego zatoa sto veke ja imas samata namaleno svojata vrednost vo negovite oci.
  Kolku mu znacis ?? Za da si popolni vreme so tebe , za da te ozboruva so tvojot bivs decko deka si devojka so koja moze da se podavaat drugarite kako fudbalska topka. Eden te proba pa ajde i drugiot pa da si imaat muabet megu sebe sto da pravat . Na pogresna ulica si zavrtela duso. Ne mu go popolnuvaj vremeto i ne se potcenuvaj sebe si -zatoa sto si ja izgubila vrednosta . Moj sovet e zamini od toj krug na drustvo i ako sakas da ti bide vozvratena ljubovta so sigurnost ne gi pravi istite greski pak.Ostavi gi na mira drugarite na tvojot decko , zatoa sto tebe te intreresira ljubov ama pazi od kogo ke ja primas i ne im pravi problemi na drugite ako imas golem apetit. Ednostavno za sekoj se naoga mestoto.
  [mod-kirilica:1gt78llh][/mod-kirilica:1gt78llh]
   
 5. Rebecca

  Rebecca Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Па и до некаде и те сфаќам колку повеќе внимание не ти обрнува толку повеќе леташ по него :) ,но мое мислење е дека треба скроз да се откачиш од него очгледно само си го пополнува времето со тебе и воопшто не покажува ни малце почитување спрема тебе ни како личност а камоли фазла а и кажа дека си идела со другарму што секако преставува гооолем минус за тебе.Клин со клин се вади така да мислам дека на тој начин најдобро ќе го заборавиш! :)
   
 6. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  630
  Проблемот кој го решавате е од 2009 година :D
   
  На LittleBadGirl666 му/ѝ се допаѓа ова.