Како да се навикнеме на тоа дека нашиот миленик веќе го нема.

Дискусија во 'Канта' започната од нина122, 10 март 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  1.325
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Сакам да слушнам ваши мислења на оваа тема.
  После колку време се чувствувавте спремно за да земете нов миленик.
  И како ја преболивте загубата на миленикот.
  Како се навикнавте дека вашиот миленик што толку време бил окулу вас веќе го нема.
  Дека вашиот четириножен животен сопатник после толку време со нас поминато веќе никогаш нема да го има до нас.
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.872
  Допаѓања:
  54.024
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.