1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се поправам?

Дискусија во 'Диети' започната од anste, 29 ноември 2009.

 1. anste

  anste Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  127
  neznam dali ke vi bide cudno no baram dieta za debeleenje
  ako nekoj znae neka pise !!
   
  На Ardelina, irence88, Dea8 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Ansevjana

  Ansevjana Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Samo pocni da pies PIVSKI KVASEC !...rezultatite vidlivi za od prilika za mesec dena. Pozdrav
   
 3. Lady-Mistique

  Lady-Mistique Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Нема потреба од специјален третман тука ... само здрав режим: 3 оброка дневно + ужинки (ужинката може да се состои од јаткасто овошје, ем здраво ем со голема енергетска вредност) ... Редовна исхрана и здрав сон... Со тек на време самото тело ќе си дојде на својата идеална тежина... ;)
   
 4. Elady

  Elady Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Pivskiot kvasec e vo vid na tableti??? molam odgovorete :)
   
 5. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  Postojat tableti multivitaminski proizvod od Germanija se prodavaat isklucivo preku distributer.Mojata kerka gi piese i navistina ima rezultati se popravi posle 1-2 pakuvanja.Nema nikakvo stetno dejstvo osven dobivanje vo kilaza.Ako si zainteresirana ostavi poraka.
   
  На ADOKI, LadyGaga7, kika18 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Не знам, можеби ке ти звучи смешно но една другарка го имаше истиов проблем и откако ги испроба сите витамини,протеини и апчиња за дебелеење и не доби никакви резултати започна со боди билдинг.Си одеше на редовен тренинг и таму добиваше сртучни совети за исхрана и за некое време резултатите беа видливи.
   
 7. marti.cookie

  marti.cookie Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  21
  Normalno so vezbanje mastite se topat i se oformuva muskulna masa, jas lichno se zdebeliv 3kg, so 1 do 2 saati vezbanje sekoj den (trchanje 30-45 min i plus 9-10 vezbi so tezina), si jadev shto sakam ...
   
 8. Octopus

  Octopus Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  36
  kako se vikaat tie tableti?
   
  На Meri666 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  Multivitaminski tableti taka se vikaat za popravanje mozes da se obratis na tel:o75/615-918 povikaj se na forumov distributerkata ke znae.Slobodno nema da zazalis.Pozdrav.
   
 10. pet.mar

  pet.mar Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  8
  Da vi kazam jas neznam kako da oslabam.Ama eve ke ti kazam kako se popraviv, znaci jadev mnogu testenini, blago mnogu mnogu i mislam deka treba da jades pocesto i poveke i od se po nesto.
   
  На Ana.brojka, snegulka5 и natemila им се допаѓа ова.
 11. marina.p

  marina.p Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  zdravo, :)
  jas sum nova i najprvo pozdrav do site.
  imam resenie za tvojot problem, potrebno e da se zapoznaeme i da ti pojasnam kako mozes da se poravas mesecno po tri kgr.dokolku ima interes se slusame ;)
   
  На ADOKI, jacson12, LadyGaga7 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Svetlina

  Svetlina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  35
  Има начин и за зголемување на телесната тежина. Да не звучи како реклама, но во диет клубот „Вита“ даваат диети и за зголемување на тежината. Мислам дека цената е иста како и за намалување. Всушност не би требало да има разлика, но знам дека одат не само лица кои имаат проблем со тежината туку и лица кои имаат здравствени проблеми.
   
 13. Elena.K07

  Elena.K07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  jas 3 meseci bev clen na "vita diet club", zatoa sto go imav istiot problem..nemozev da se zdebelam. Kaj mene imase rezultati ute vo prvite dve nedeli, pa zatoa vi preporacuvam na site so go imate ovoj problem da se obratite vo klubot i bidete sigurni deka rezultatot nema da bide izostaven zatoa sto tamu rabotat vrvni i dokazani nutricoinisti...pozz :D So malce poveke trud KE USPEETE ;)
   
 14. anste

  anste Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  127
  ај ќе пробам во вита клубот :D
   
 15. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  18
  samo jadi tri pati na den barem jas sum isto mnogu slaba zatoa sto mnogu slabo jadam,pred nekolku godini morav da jadam 3-4 pati na den zatoa sto piev apcina i se zdebeliv za 5-6meseci 5-7kg.
   
 16. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  18
  ne treba nikakvi tabletki samo redovna ishrana barem tri pati na den
   
 17. 105-ka

  105-ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  МИСЛЕЊЕТО Е ИЗБРИШАНО ОД МОДЕРАТОР
  Нарушена е точка 4.8 од правилата на форумот. Корисникот е опоменат.

  Користењето на форумот како место за реклама е забрането.
   
  На Cocoxam му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Aneane

  Aneane Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Jas mislam da jades pocesto i pojaka hrana vo koja 2 obroci ke vklucuvaat meso i mlecni proizvodi.Dodaj go i B kompleksot nautro i navecer.Popazlivo so pivskiot kvasec zosto e podobro so hrana da se popravis nego so kvasec da zbuvnis :D toje super za kosa i nokti da ti se zacvrstat no mozi da ti pottikni mleko vo gradite:)
   
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  I jas sakam da se zdebelammm.... Vrz osnova na sto ti pravat dieta, vo zavsinost od krvnata grupa ili se lazam? I da ne e mnogu teska dietata, odnosno da ne treba da jades po 100 pati dnevno i vo golemi kolicini, zasto toa mene ne bi mi uspealo. Kolku kg se zdebeli, jas sakam makar 5 da kacam. I uste nesto, kolku se plakja :)
   
 20. eci656

  eci656 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  lelle jas imam problemi imam 60kg ama neznam kako d a gi namalam