1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја продадам косата?

Дискусија во 'Коса' започната од Lucie, 27 јануари 2010.

 1. Lucie

  Lucie Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Здраво!
  Имам долга коса и сакам да ја скратам ама ептен пократко,само што многу луѓе ми викаат дека можам и да ја продадамкога веке сакам толку пократко да се шишам.
  Е сега моето прашање до вас е дали знаете како оди таа постапка, дали треба да одам во некој салон и да ја понудам косата и да видам која цена ке ми ја понудат (затоа што косата ми е навистина многу долга и густа) или како?
  Благодарам однапред =)
   
 2. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Па една моја познаничка била на фризер и си ја шишала косата кратко, бидејќи и била многу долга самиот фризер побарал да и ја купе. Отиди во некоја фризерница и прашај дали може да ја продадаш. :)
   
 3. Lucie

  Lucie Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Fala =)
  Pa da ke otidam zaso ja stvarno nemav takov plan ama pocnaa dami zborat ne se glupiraj odi prasaj au i vikam aj da prasam =)
   
 4. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Сигурно можеш да ја продадеш, но претходно распрашај се на неколку места. Јас пред 5 години имав коса до половината и се истрижав мн мн кратко. Уште тогаш фризерот ми ја побара косата, арно ама не добив никакви пари, плус платив за стрижењето :) Но тогаш бев многу возбудена, затоа што правев голема промена и не мислев на профит од косата.
  Косата вреди пари :D
   
 5. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.456
  Pa prasaj no edna moja poznanicka isto imase mnogu ubava kosa i samiot frier i ponudi no ne i dade pari tuku uslugi od salonot na pr da odi sekoj den za feniranje na kosata i sl rasprasaj se :)
   
 6. Lucie

  Lucie Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Ahaaaam!
  Pa da eve veke pocnav prvo i ja ponudiv na mojava frizerna-sega i pisav na FB msg...zasto cleo vreme sum kaj nea i nema smisla...
  Thanks za pomosta =)
   
 7. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  i sto napravi? ja prodade ili? pisi ne interesira site mislam :lol:
   
 8. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  250
  da i jas sega ja gledam temava i bas me zainteresira sto napravi so kosata?
   
 9. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Јас мојата коса ја продадов пред година и пол. Земав 60 евра, излезе околу 120 грама коса, но доста и ми падна при шишањето, некои испокршени влакна...да не паднеа, можеби и 200 грама ќе излезеа :lol: Но за да ја продаде косата, мора да има должина минимум 40 см, за да може некое влакно и на главата да и остане :lol:
  Девојче, пиши за колку ќе ја продадеш да знам дали пак да ја пуштам :lol:
   
 10. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157
  Баш денес видов оглас залепен негде по бандерите на партизанска, а го има и на зелен пазар н аавтобуската залепен на фрижидер на трафика :lol: Откупуваат коса во некое студио позади градежен факултет, и пишуваше 40 см должина, за подетални информации побарајте го огласот :)
   
  На DijanaK му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  146.968
  Ете ти,истото и јас го видов Маја,па сакав да и пишам на девојкава.Но,само на 23 и 24 фев.не знам што е финтава со точно утврдениве дати што ги пишале! :lol:
   
 12. Lucie

  Lucie Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Ejjj da bas mi kaza eden drugar za oglasov ama ne go znam studiovo ni broj...ama ke pobaram a BTW se slusnav so nekolku studija i retko koj otkupuva zatoa sto prirodnata kosa mora da se obrabotuva a toa vo makedonija skoro i nikoj ne go pravi pa zimaat gotova od Italija...a jas ne sum bila uste od ponedelnik ke vidam pa ke vi kazam da si znaete dali se isplati biznisot so kosa...heheheheh
  Pozz do site i Thanks
   
 13. tuti

  tuti Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  da i jas to go vidov pisi za na 27 ke bidi otkupot
   
 14. mucmuc

  mucmuc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  11
  lele jas prv pat slusam za prodavanjne na kosaaaa cudno nekako
   
 15. Lucie

  Lucie Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Pa toa so bese na 23 i 24 mi lici na kasapnica nekoja i nekako ne mi e mnogu mnogu na mesto pa zatoa i ne ni bev-neznam so kako bilo ... =)
   
 16. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
  i jas isto .pozz
   
 17. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  баш ме интересира што бидна со косава ??
   
 18. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Јас познавам жена што купува коси, ако некој сака да ја продаде нека ми пише лп :D
   
  На Tufchence му/ѝ се допаѓа ова.
 19. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Баш пред некој ден со колегите си зборевме за продавање на коси и ми кажаа за некое машко имало многу долга коса и зачувана не му била оштетена и во Ск му понудиле 1500 евра за косата, а он прашал и во Штип таму му понудиле 1800 евра. И во Штип се шишал и ја продал косата. :) Изгледа по другите градови даваат повеќе пари затоа убаво распрашај се. Немој да ја продадеш некаде за 200-300 евра, а на тој дечкото 1800 му дале :)
   
 20. medicinarce18

  medicinarce18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Ако имаш многу долга и неоштетена коса убави пари ќе земеш.Јас имам долга виткана/брановита коса мн. ми е мека и редовно ги шишам врвовите за да не ми е расцветана и еднаш фризерката на братучетка ми ми рече дека можам да си ја продадам за 2000 евра.Многу си ја сакам косата така да нема пари за кои би ја ишишала.Така да распрашај се,нема да зажалиш!